• Beauty  • Ponořte se do honosné krásy pouště s novým parfémem od Louis Vuitton

Ponořte se do honosné krásy pouště s novým parfémem od Louis Vuitton

Fleur Du Désert navazuje na parfémy Ombre NomadeLes Sables RosesNuit de Feu Pur Oud, které vzdávají hold třem původním květinovým druhům Středního východu, které se v průběhu staletí staly parfumérskými ikonami po celém světě. Jedná se o jasmín, symbol krásy od Dálného východu až po středomoří; pomerančový květ, který se v této oblasti používá již od starověku; a jednu z nejznámějších variet růže, pocházející z Damašku. Ve svém pátém parfému z této kolekce chtěl parfumérský mistr značky Louis Vuitton zachytit tyto jedinečné skvosty v jejich přirozené prostředí: obklopené záplavou květin, rozkvétající v samém srdci bohaté a výrazně sofistikované orientální kompozice.

V poušti vše jako by bylo působivější. V záplavě písku zaujme oko cestovatele záblesk barev a donutí jej zastavit se na cestě. Koruna složená z okvětních lístků. Přítomnost rostliny je v rozlehlém oceánu horniny nečekaná. Tato květina je křehká a silná zároveň, dokázala překonat nepříznivé podmínky a proměnit se v drahocenný symbol krásy. Je ztělesněním života, který vyvěrá z hlubin, a navzdory všem překážkám překonává hranice nemožného. Zázraky na pomezí reality a kouzla. 

Ze svých četných návštěv na Střední východ si parfumér Jacques Cavallier Belletrud pamatuje překvapivé kontrasty. Vyprahlé duny lemované mořem. Horké dny následované mrazivými nocemi. Přepychový palác uprostřed pouště, architektonický poklad, který rozráží monotónnost písku jako fata morgána. Při tvorbě parfému Fleur du Désert se parfumérský mistr značky Louis Vuitton nechal inspirovat „absolutní krásou“ oázy s bující vegetací, na kterou narazil na ranní procházce v saudsko-arabské poušti, nedaleko Džiddy. Oslovila ho tato živoucí síla stavící se na odpor nehostinnosti okolní krajiny. Tento „pozoruhodně optimistický symbol“ parfumér zachytil do podoby pestré a specifické vůně, která si pohrává s kontrasty. Přináší jemnost kytice čerstvě natrhaných květin, podtrženou hlubokou orientální nótou. 

Jasmín, pomerančový květ, růže: tyto tři květiny, pocházející ze Středního východu, se staly ikonami západního parfumérství. „Do Evropy je přivezla karavana z různých částí Orientu,“ vysvětluje Jacques Cavallier Belletrud. „Mou vizí bylo jednoduše osadit tyto přírodní klenoty do jejich původního prostředí.“ Parfém Fleur du Désert je přímo inspirovaný historií a původem parfumérství. Je oslavou zásadního přínosu Středního východu, místa, kde se zrodilo tisícileté parfumérské umění. 

Parfumérský mistr módního domu Louis Vuitton vybral nejatraktivnější charakteristiky těchto květin, které důvěrně zná, protože kvetou v jeho rodném regionu: Grasse. V centru kompozice jsou dvě esence získané superkritickou CO2 extrakcí, věrně reprodukují vůni čerstvých květin. Jemnou a jiskrnou vůni jasmínu velkokvětého podtrhují svrchní medové nóty pomerančového květu. Růže stolistá zatím odhaluje úžasnou hebkost svých okvětních lístků. Vzácný buket vzdává hold parfumérskému umění, pohrává si s orientálními akordy s originálním nádechem medu a koření.

„Mou vizí nebylo vytvořit orientální akord v západním slova smyslu. Šlo mi především o věrohodné zpodobnění kultury a krásy, které jsou pro tento region jedinečné“, vysvětluje parfumérský mistr.

Oud Assam, známý také jako „černé zlato“, je pokladem středovýchodního parfumérství. Svou jedinečnou olfaktorní bohatost vyjadřuje prostřednictvím unikátní esence, kterou již po dvě století připravuje skupina bangladéšských výrobců, kteří jsou exkluzivními dodavateli pro značku Louis Vuitton. Dřevitá, smyslná, kořeněná, jantarová…hluboká nóta je zaoblená medovým tónem, který připomíná tu nejsladší vůni kytice květin. Je prosycená nádechem skořice, hřejivé jako pouštní vítr. Opulentní vůně zahalí pokožku smyslností Ambroxu, která přechází v přirozeně pižmovou jemnost ambretových semen. Jak hodiny ubíhají, odhaluje tento „květinový nektar“, složený ze vzácných ingrediencí, svou sofistikovanou dokonalost…