• Lifestyle  • Prahu už potřetí rozzáří festival světla SIGNAL

Prahu už potřetí rozzáří festival světla SIGNAL

Třetí ročník festivalu SIGNAL obohatí metropoli světelným uměním již 15.-18. října 2015 a bude ještě větší a zajímavější, než ten předchozí. Přinášíme Vám shrnutí novinek letošního ročníku, který nabídne 20 instalací a videomappingů.

Festival i letos aspiruje na to, aby obhájil svou pozici v prestižní desítce nejlepších festivalů světla v Evropě, kam byl zařazen britským deníkem The Guardian. Jednou z nejzajímavějších novinek letošního ročníku je 360° projekce v interiéru sférického dómu na Klárově, který bude vybudován speciálně pro SIGNAL festival. Autorem dechberoucí audiovizuální show je  Studio Joanie Lemerciera.

Další ze specialit programu je vzdušná světelná socha americké umělkyně Janet Echelman, která se se svými úctyhodnými 70 metry bude vznášet nad hlavami diváků a stane se plátnem pro fascinující hru barev.

SIGNAL, největší přehlídka audiovizuálního umění v České republice, pracuje originálním způsobem s jedinečnou architekturou, atmosférou a „geniem loci“ města. Festival letos opět rozzáří Petřínskou rozhlednu, již potřetí se rozsvítí také kostel sv. Ludmily na náměstí Míru a festivalová mapka Vás dále povede přes park Kampa, Střelecký ostrov, Piazzetu Národního divadla, Letenské sady a „Stalina“, náplavku a mnoho dalších míst. Pro lepší festivalový zážitek a hladší provoz se rozhodli organizátoři pro jednosměrnou festivalovou trasu.

Letos poprvé se v rámci festivalu představí TRANSMIT – vzdělávací platforma pro digitální kulturu, umění a technologie, která v 5 dnech nabídne 22 přednášek, 6 panelových diskusí, 5 workshopů a další doprovodné akce.

08-The Electric Canvas - City Life_videomapping_Mestska knihovna_foto_archiv Signal.

 

Zdroj: 1,2