• Lifestyle  • Proběhla vernisáž výstavy „Titáni“ v Le Palais Art Hotelu Prague

Proběhla vernisáž výstavy „Titáni“ v Le Palais Art Hotelu Prague

Ve čtvrtek 24.9. proběhlo v  Le Palais Art Hotelu Prague zahájení výstavy sochaře Jiřího Kaifosze a fotografa Jadrana Šetlíka. Příležitost otevření italského desku skupiny MAZARS a zahájení partnerství Le Palais Art Hotelu Prague a galerie Dvorac Sec Contemporary byla oslavena představením unikátní kolekce plastik a fotografických obrazů pod názvem „Titani | Titans : Kaifosz – Šetlík, Two in one – Eva & Desdemona.

Mazars_Titani

Le Palais touto akcí pokračuje ve svém unikátním konceptu spojení společenských akcí s vytříbeným designem a luxusem hotelu a výtvarným uměním. Tento koncept bude nyní ještě bohatší díky nové spolupráci s DSC galerií. V reprezentativních galerijních prostorách společenské části hotelu jsou k vidění plastiky akademického sochaře a malíře Jiřího Kaifozse, oslavující krásu ženského těla ve formě elegantních stylizovaných stél i torz. Nechybí ale ani jeho typičtí satiričtí buldočci, protentokrát v italských barvách, připomínající úspěšnou výstavu „100 + – 1“, která proběhla v roce 2006 v Nové Síni v Praze.

Fotograf Jadran Šetlík je s Le Palais již spjatý z minulosti a je známý zejména svou portrétní tvorbou. Zde ale představuje zcela novou kolekci kolážových fotografických obrazů. Jedná se o snové výjevy, inspirované příběhem Desdemony, které kombinují ženský akt s detaily benátské architektury a dalšími symbolickými artefakty. Výstava potrvá do 25.10. 2015.

 

Le Palais Art Hotel Prague - Where Nobility meets Art     Jiří Kaifosz - plastika   

Zdroje: 1,2,3,4