• Lifestyle  • Questroom na jedničku!

Questroom na jedničku!

Tým DailyStyle.cz pro Vás stále hledá zázraky! Snažíme se čtenářům přinést články o okouzlujících věcech, které se dějí v Praze a v jejím okolí. Baví nás zážitky, které chcete donekonečna opakovat!

Píše se rok 2006 a v Silicon Valley spatřil světlo světa další vynález – Escape room, neboli “únikový pokoj”. Jedná se o zážitkovou hru, do které se během několika let zamiloval celý svět. Záhady a problémy, které ve hře řešíte, jsou inspirovány dílem Agatha Christie, díky čemuž se tato atrakce stala turisty velmi vyhledávanou. V roce 2015 bylo po celém světě otevřeno více než 2800 “únikových pokojů”.

I v Praze se jeden takový Escape room nachází. Český projekt, který tuto formu zábavy posouvá na novou úroveň, se nazývá  Questroom.cz. Už nejde jen o logickou hru, ale o jiný svět, ve kterém se ocitnete uprostřed pátrání. Talentovaní tvůrci Questroomu byli inspirováni Disneylandem a stvořili pro nás nový zdroj zábavy, věnovaný snům a avantýrám, plný překvapení a tajemství. Svět, který má svá pravidla a atmosféru. Jakmile překročíte práh vstupu, začínají se dít věci, které nelze předvídat. Postupujte krok po kroku, zapojujete všechny své smysly. Části skládanky po čase do sebe začnou zapadat. Pár jedincům se případ podařilo rozluštit. Věříme, že další je budou následovat.

Jak návštěva v takovém Escape roomu reálně vypadá? Před začátkem hry dostanete krátké instrukce o tom, že jde o kombinaci skvělé zábavy, logického myšlení a týmové spolupráce, nikoli o sílu, věk nebo odborné znalosti. V Questroomu je prozatím otevřena jedna hra, a to na téma – Experiment. Cílem je najít řešení hádanek a tento experiment tak vyřešit. V budoucnu se můžete těšit na další skvělé nápady, jako je např. hra na téma “Alenka v říši divů”, která je aktuálně ve stavu realizace. Pokud jste již hráli tyto hry, víte, jak tuhne krev v žilách, když je potřeba rychle uniknout z uzavřené místnosti. Pokud ne, zkuste to jednou a věřte nám, přijdete znovu.

Více informace 1