• Fashion Events  • Schmuck 2015

Schmuck 2015

Sensace, která zanechá velký dojem jak odborných znalců módy tak i fanoušků. Největší tuzemská módní událost uvede to nejlepší z uměleckého šperku v září letošního roku.

V rámci  Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku budou představeny sbírky 63 autorů z 23 zemí, zúčastní se i čeští originální tvůrci. Jejich kurátorkou je umělkyně, designérka, architektka a autorka elegantních šperků, jimiž vydobila světové renomé, – Eva Eisler. Slavný designér Massimo Vignelli dokonce tvrdil, že bez šperku, který pro něj česká umělkyně vyrobila, nevycházel z domu. Své zkušenosti a filozofii již osm let předává studentům pražské UMPRUM, jejichž práce v konfrontaci se světovou špičkou budou vystaveny na Mnichovském týdnu.

 

Na pražské výstavě Schmuck 2015 podle osobní intuice Evy Eisler byly vybrány nejlepší a nejoriginálnější příklady, které reprezentují současné šperkařské styly a které jsou důkazem neuvěřitelné svobody tvorby v době, v níž žijeme a současně konfrontují českou tvorbu se světovou špičkou. Důležitou podmínkou účasti byla nositelnost šperků.

Ředitel MBPFW Lukáš Loskot k výstavě dodává: „Spojení šperku a oděvních kolekcí je v souladu s aktuálními tendencemi i naším pojetím týdne módy. Chceme věnovat pozornost módě v širším kontextu – módě jako způsobu vyjádření vlastní osobnosti. Proto jsme letos v březnu uvedli první českou konferenci o nositelných technologiích a na září máme na programu přehlídku šperku.“

Vernisáž obou výstav se uskuteční v pátek 4. září 2015 v 18 h v budově Muzea moderního skla ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1. Výstavy potrvají do 4. října 2015, vstup na ně bude volný.

46649pOPlwqnhEK89WCyA-sM2QVPx5RZbBQMaJ4MdeAjo4jg