• ppl talk  • Seznamte se: Vitor Tavares Mendes

Seznamte se: Vitor Tavares Mendes

Přinášíme Vám rozhovor s pražským umělcem s kapverdskými kořeny, talentovaným tanečníkem a lektorem tance Vitorem Tavaresem Mendesem. Mohli jste ho vidět například po boku Lucie Bílé při předávání cen Český Lev, či v tanečních divadelních představeních „Šivovo kolo života“ nebo „La Ronde“. Jeho show obohatí také 3.narozeniny magazínu DailyStyle, které se kvapem blíží!

Vitore, můžeš nám přiblížit odkud pocházíš, a jak jsi se dostal k tanci?

Narodil jsem se v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. K tanci jsem se dostal záhy, zejména díky svému staršímu bratrovi, a díky tomu, že náš tehdejší život v Lisabonu byl tancem a hudbou zkrátka prosycený – byla to přirozená součást našeho dětství. Věnoval jsem se capoeiře a tradičnímu africkému tanci, v roce 2002 jsem absolvoval kurz scénického tance a poté přesídlil do Londýna, kde jsem také začal tanec vyučovat a žil jsem zde 8 let. V roce 2005 jsem debutoval v muzikálu Patti Boulaye Sundance v londýnském divadle Hackney Empire Theatre. Své dovednosti jsem také postupně obohacoval o další styly, jako například kizombu, coupé decalé, kuduro, nebo abstraktní tanec. V roce 2010 jsem se pak přestěhoval do Prahy, založil zde rodinu a začal pracovat zde.

Můžeš nám popsat své aktivity po přesídlení do Prahy a čemu přesně se v posledních letech věnuješ?

Věnuji se zejména výuce tance a vystupuji. Vidět jste mě mohli v televizi například při předávání filmových cen Český Lev, několikrát ve Snídani s Novou či na slovenské Markíze. V divadle ABC v představení Šivovo kolo života jsem ztvárnil hlavní roli, stejně tak jako v adaptaci Schidlerovy „La Ronde“ v Malém Vinohradském Divadle. Propaguji portugalsko-afro-hispánskou kulturu a jsem zakladatelem a organizátorem tanečního a hudebního festivalu “Afro-Bailar”. Specializuji se zejména na výuku kizomby a Afro- Fitness. Kizomba je krásný a smyslný párový tanec původem z Angoly, který je v Evropě v současné době velmi populární, a Afro- Fitness je můj vlastní koncept kondičního tanečního cvičení, které formuje postavu a zlepšuje kondici a flexibilitu a je vhodné naprosto pro každého. V Praze pořádám pravidelné lekce Kizomby a Afro-Fitness a má taneční vystoupení můžete vidět nejen v ČR, ale i po celé Evropě.

A co současnost? Prozradíš nám, co připravuješ a na co se můžeme v nejbližší době těšit?

Brzy představím s novou taneční partnerkou Ivonou Szantovou svůj zcela nový taneční styl a koncept, který kombinuje kizombu a abstraktní scénický tanec ve fůzi s mnoha dalšími elementy, s čímž souvisí i uvedení singlů, které jsem nazpíval: „E so love“ a „Game changer“. A můžete mne vidět vystupovat 9.9.2015 ve Fashion Clubu na večeru „3rd B-DAY NIGHT DAILYSTYLE.CZ“, pro který jsem si připravil speciální show!

IMG_0406

http://kizombaprague.webnode.cz/

http://tanecfitness.webnode.cz/

https://www.facebook.com/vitortavaresmendes

http://www.afrofitness.cz/