• Nezařazené  • TRANSMIT – vzdělávací platforma doprovodí SIGNAL festival

TRANSMIT – vzdělávací platforma doprovodí SIGNAL festival

Blíží se festival světla SIGNAL, o jehož nejzajímavějších letošních novinkách jsme Vás již informovali. V rámci festivalu se letos poprvé představí také TRANSMIT – nová vzdělávací platforma pro digitální kulturu, umění a technologie, která v pěti dnech nabídne 22 přednášek, 6 panelových diskuzí, 5 workshopů a další doprovodné akce.

transmit2

Vzdělávací platforma TRANSMIT, která proběhne v Praze od 13. do 17. října, je zaměřená na vizuální umění, světelný design a kurátorství a je určena jak profesionálům, tak odborné veřejnosti. Zatímco ve večerních hodinách v ulicích metropole budou moci diváci obdivovat strhující videomappingy a monumentální světelné instalace, TRANSMIT nabídne unikátní příležitost setkání s autory instalací, designéry, teoretiky, programátory a producenty z celkem 15ti zemí celého světa. Vzdělávací platforma tak poskytne jedinečnou možnost pro výměnu zkušeností z oboru digitální kultury, umění a technologií. Mezi hosty se objeví například Daniel Leithinger z Massachussetského technologického institutu (MIT), nebo britský vizuální umělec Quayola, známý jako autor digitálních skulptur a audiovizuálních performancí. Návštěvníci se budou moci zúčastnit například workshopu Pedra Lopeze, na kterém si budou moci vytvořit vlastní robotický interface.

Hlavní program SIGNAL festivalu přinese žhavé novinky v podobě éterické světelné plastiky Janet Echelman nebo speciální „dome projection“ Joanie Lemerciera. Nenechte si ale určitě ujít ani tradiční projekci na kostele Svaté Ludmily na Náměstí Míru, která letos nese název „Escape“ a pochází z dílny maďarského průkopníka videomappingu Bordos Artworks, nebo proměnu letohrádku Kinských, který se pod videomappingem turecké skupiny OUCHHH přetransformuje do podoby parametrické architektury. Zaujme určitě i instalace „Magical Garden“ z dílny finských mistrů světelných efektů, která promění v kouzelnou zahradu Střelecký ostrov, nebo další z novinek: interaktivní projekce 3DSENCE na Šítkovské věži, kterou vytvoří pomocí speciální kamery promítající trojrozměrné obrazy svých tváří sami návštěvníci.

trasmitZdroje: 1