• Fashion News  • Zachraň Arktidu s Vivienne Westwood

Zachraň Arktidu s Vivienne Westwood

Pod názvem ”Save The Arctic” objevíme kampaň ekologického hnutí Greenpeace. A čím je tato kampaň tak jedinečná a odlišná od ostatních? Především tím, že produkt této kampaně, organické nebělené balvněné tričko, navrhla sama jedna z módních legend, Vivienne Westwood. Veškerý zisk z prodeje triček putuje přímo Greenpeace a ti ho následovně využijí pro záchranu ohrožené Arktidy.

Celebrity zachraňují Arktidu    

60 oslovených vysoce postavených a známých celebrit se zapojilo do kampaně Save The Arctic. Osobnosti, jako třeba Kate Moss, George Clooney, Georgia May Jagger, Jerry Hall nebo Stella McCartney, se nechali vyfotografovat v tričkách kampaně uznávaným fotografem Andym Gottsem. Fotografie kampaně byly následovně umístěny do londýnského metra, kde se snaží získat v lidech povědomí o blížící se hrozbě a poukázat na to, jak důležité je ochránit, tak důležitou část Země, jakou je právě Arktida.

GP0STP628

Co ohrožuje Arktidu a proč ji chránit?

Výstava je umístěna v londýském metru, stanice London Waterloo, a rovněž se nachází v blízkosti ropné společnosti Shell (není potřeba připomínat o únicích ropy a znečišťování, kterou je tato společnost především mediálně proslulá), ta chce v příštích několika dnech začít s těžbou ropy na Arktidě. A jaký by to mělo dopad na životní prostředí? Především by jsme měli vzít v potaz fakt, že již dnes je 75% ledu v Severním ledovém oceánu roztáto a během 10 let by mohlo dojít k situaci, kdy by nebyl led už žádný. A pokud by se začlo s těžbou ropy, způsobilo by to několikanásobné zrychlení celého procesu, což by mohlo přinést katastrofální následky.

save-the-arctic_vivienneWestwood

Jak mohu pomoci?

Kampaň Save the Arctic mohou podpořit lidé z celého světa koupí trička Vivienne Westwood (naleznete ZDE). Získáte nejenom ekologický kousek do svého šatníku, ale především dobrý pocit z podpory tak důležité věci, která se netýká jednoho člověka nebo jednoho národa, ale všech lidí na světě.

Zdroje: 1, 2