• Beauty  • 5 superpotravin pro vaši pleť a vlasy

5 superpotravin pro vaši pleť a vlasy

S pojmem ,,superpotravina” se v dnešní době setkáváme stále častěji. Jejich pozitivní účinky na lidský organismus jsou uznávané pro jejich vysoký obsah vitamínů, živin a antioxidantů. Zařaďte do vašeho jídelníčku následujících 5 potravin, které vám zlepší nejen pleť, ale i vlasy a nehty.

 

 Špenát

Tyto zelené listy špenátu obsahují velké množství živin a antioxidantů. Špenát je jedním z hlavních zdrojů luteinu a obsahuje vitaminy B, C a E, vápník, železo, omega-3 mastné kyseliny, hořčík a draslík, který chrání kosti a pružnost kůže. Přidejte do svého salátu listy špenátu a máte od vrásek pokoj.

spenat

Ořechy

Ořechy obsahují takovou kombinaci vlastností, díky které jsou právem řazeny mezi superpotraviny. Mají vysoký obsah tuků, bílkovin, minerálů (hořčík, draslík, selen, zinek, měď) a vitaminů, zejména vitaminy skupiny B, E, a aminokyselinu arginin. Pokud budete konzumovat několikrát týdně hrst ořechů, budou vaše vlasy a pokožka zářivější a kosti budou pevnější.

Mixed Nuts

Sladké brambory – batáty

Tato ve slupce pečená sladká brambora má v sobě více vlákniny než miska ovesných vloček. Batáty jsou plné beta-karotenů, které jsou přirozenou ,,protilátkou” proti stárnutí pleti, nemluvě o vitaminu C, který dokáže stimulovat tvorbu kolagenu v pleti. Poskytují tělu velké množství živin a vitaminů. Pro pleť a vlasy to znamená, že nebudou vysušené a mdlé. Kombinace těchto látek také pomáhá zbavit se lupů. Výzkum potvrdil, že těm, kteří konzumují sladké brambory, se snížila viditelnost vrásek na obličeji až o 10%.

bataty

 

Avokádo   

 Je skvělým zdrojem vitaminů, které prospívají suché pleti. Olej a dužnina avokáda obsahují velké množství prospěšných nenasycených mastných kyselin. Avokádo se dá použít i jako maska na obličej, která je určena na suchou pleť se sklonem k vráskám a předčasnému stárnutí. Pleť výborně vyživí, prokrví a napne.

avocados1

 

Goji

Plody goji neboli kustovnice čínské patří mezi nutričně nejhodnotnější ovoce. Jsou plné vitaminu C, B1 a B2, stopových minerálů (hlavně zinku, selenu, železa a vápníku) a aminokyselin. Je to velmi silný antioxidant a proto není divu, že je označována jako klíč ke zdraví a věčnému mládí. Extrakty z goji revitalizují a zpomalují oxidační proces v pleti i ve vlasech.

goji-berry-prospech

 

 

 

zdroje:1 2 3 4 5