• Events  • Březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Week nabídne řadu akcí s volným vstupem pro veřejnost

Březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Week nabídne řadu akcí s volným vstupem pro veřejnost

Velkolepá a velmi oblíbená akce, která se koná vždy na podzim a na jaře, je konečně opět tu! Březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Week obohacuje svůj program čím dál více. Tentokrát se můžete těšit na další zpestření a zajímavý program. Jaký? To se dozvíte v dnešním článku!

Víkend Fashion Weeku

18. a 19. března budou dny plné přehlídek, ale bude se také konat veletrh udržitelné módy Sustainable Fashion Day (SFD). V prostorách holešovického Vnitroblocku bude na návštěvníky čekat pop-up store značek, designérů a výrobců. Program bude plný seminářů a panelových diskuzí například o osudu oblečení odloženého do kontejneru, dokumentární filmy o tom, jak současný módní průmysl funguje, a mnoho dalšího. Hlavním speakerem bude Sara Winrothová, Sustainability manager společnosti Lindex.

Bude se zde konat také první SWAP party (18.3. od 18 hodin), na které si budete moci vyměnit své nenošené oblečení za nenošené někoho jiného. Sustainable Fashion Day je přístupný zdarma celý víkend od 10 do 20 hodin. Více info najdete na www.sustainablefashionday.cz

MBPFW_Tiqe by Petra Balvinova

Detaily kolekcí a zahraniční pop-up

Ve čtvrtek 23. března budete moci jako každý rok nahlédnou na nové kolekce zblízka. Letošní Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle bude ve třetím patře Kotvy a bude probíhat od 10 do 17 hodin. Navíc budou přítomni i samotní designéři, tudíž se s nimi budete moci seznámit a dozvědět se o samotné kolekci více. Sponzor Nespresso otevře v tento den stylovou kavárnu, kde redakce magazínu ELLE bude přímo v showroomu fotografovat módní editioral pro jedno ze svých podzimních vydání. A to se jen tak zblízka nevidí…

A večer v tento den budete moci navštívit Footshop, kde ve spolupráci s LAFORMELA proběhne představení speciální kolekce. Vstup je volný a akce začíná v 19 hodin.

A k tomu všemu bude celý týden probíhat pop-up store módního dua Alter Era, které se na MBPFW představilo poprvé na podzim minulého roku. V sobotu 18. března představí Alter Era v Kotvě svou podzimní kolekci. Jarní kolekce “Lost in Tokyo” bude během celého týdne módy v prodeji v DUSNI3. Ve středu 22. března od 16 do 21 hodin se v butiku uskuteční koktejl s účastí hlavních dvou tváří značky Alter Era – Zhanna Belskaya spolu s Alicii Declerckovou.