• Lifestyle  • COOL OUTDOORS

COOL OUTDOORS

Léto je v plném proudu a my trávíme čím dál více času na zahradě nebo na terase. V Česku jsou tyto prostory často opomíjeny a mnoho lidí zařizuje venkovní prostory pouze nevzhledným plastovým nábytkem se slovy: „na těch pár týdnů to stačí.“ Omyl. I venkovní prostory se mohou stát plnohodnotnou součástí vašeho domu či bytu. Stačí jen vědět jak na to!

Přeneste svůj obývací pokoj ven!

Dalším z mnoha stereotypů je utkvělá představa, že kolekce venkovního nábytku se omezují pouze na jídelní stoly a židle. Přitom mnoho obchodů nabízí široké řady venkovního sedacího nábytku od venkovních gaučů, konferenčních stolků a lenošek až po postele a designové osvětlení. Díky tomu tak můžete na své terase vytvořit opravdu plnohodnotný obývací pokoj, kde budete chtít trávit většinu svého volného času. A pozor, nemusí se vždy jednat o designové a mnohdy předražené kousky. Někdy stačí jen štětec a trocha barvy a Vaše staré židle mohou vypadat dokonale a dodají Vaší terase šmrnc. Velmi efektně vypadají také vestavné lavice.

Nebojte se polštářů

Jsou to právě polštáře a textil, které dělají venkovní prostory útulnými a poskytují potřebné pohodlí. V žádném případě se nebojte barev. Barvy k létu prostě patří a často i nejpodivnější barevné kombinace, které by v interiéru působily rušivě, vypadají venku efektně. Za pomoci závěsů si pak zajistíte potřebné soukromí.

Nepodceňujte osvětlení!

Osvětlení je nedílnou součástí interiéru, ale také exteriéru. Mnoho současných designových značek vyšlo na trh s celými kolekcemi lamp, určených pro venkovní použití. Večer tak můžete na své terase navodit příjemnou atmosféru a naplno si vychutnat relax a odpočinek se sklenou dobrého vína a vaší oblíbenou knihou. Ideální jsou také svíčky. Pokud je vhodně rozmístíte, získá váš venkovní obývací pokoj zcela nový rozměr a navíc tak navodíte romantickou atmosféru.

Zdroj fotografií: H Design by Joe, HOUZZ