• Fashion News  • DIESEL AWARD 2014

DIESEL AWARD 2014

Již minulý měsíc l v Terstu v Itálii proběhl finálový večer ITS 2014 (International Talent Support).

International Talent Support (ITS) byla založena v roce 2002 jako mezinárodní platforma na podporu mladého kreativního myšlení po celém světě. Diesel je hlavním sponzorem od samého počátku a prostřednictvím Diesel Award se se snaží podporovat nové módní návrháře.

zoe waters

DIESEL AWARD oslavuje nápady mladých návrhářů a jejím cílem je zajistit, aby se jejich sny staly skutečností. Hlavní cenou je finanční hotovost 25,000 €, kterou může vítěz soutěže využít bez omezení na podporu své práce a jako investici do své budoucí kariéry. Kromě této ceny byla Zoe (vítězka letošního ročníku) nabídnuta stáž na 6 měsíců v Diesel kreativním týmu v ústředí společnosti v Itálii, která ji má pomoci objevit všechna tajemství práce v inovativní a mezinárodní módní společnosti.

Diesel se vždy snažil podporovat mladé talenty, kteří se nebáli postavit se proti zavedeným normám. Značka je zkratkou pro životní styl poháněný vášní, statečností a nadšením. Ceny ITS jsou celé v tomto duchu a je to také důvod, proč Diesel pokračuje v podporování tohoto jedinečného projektu.

DIESEL AWARD 2014, na téma téma „Denimový  pohyb“, získala Zoe Waters. Cenu této britské studentce z Royal College of Art  předal Nicola Formichetti, umělecký ředitel DIESEL.

„Pro Zoe Waters jsme se rozhodli, neboť kolekce, kterou prezentovala, zejména její práce na motorkářských bundách, s kůží a vojenskými prvky na ITS 2014 byla v souladu s DNA Diesel, – říká Nicola Formichetti. Také její ochota pracovat v týmu a v designérském studiu je velkým přínosem pro styl práce, na který jsme zvyklí.“

Diesel 2014

Této jedinečné módní přehlídky a předávání cen ITS se zúčastnilo mnoho světoznámých jmen z oblasti módy a médií, více než 100 soutěžících z minulých ročníků spolu s řediteli špičkových módních škol.

Vítězka minulého ročníku DIESEL AWARD – ITS 2013, Xiao Li, bude ve spojení s Diesel debutovat se svou „capsule collection“ v 10 Corso Como v září tohoto roku. Spojení XIAO LI x DIESEL x 10 CORSO COMO vzniklo během Li nedávné 6 měsíční stáže u Diesel v sídle společnosti v Breganze v Itálii.

Využitím nové techniky nanášení tvarovaného silikonu na denim a jiné látky, Li vytvořila ultra moderní a strukturované kousky. Původem čínská návrhářka poprvé začala experimentovat s netypickými materiály během jejích studií na Royal College of Art v Londýně.

„Základní myšlenkou bylo předvést denim na nové a inovativní úrovni,“ říká Li. „Smíchání tradiční denimové tkaniny a úpletů s tvarovaným silikonem vytváří neočekávaný vzhled, který je na hranici skutečného a neskutečného. Silikon umožňuje vytvořit strukturované siluety s lakovaným povrchem. Mezi sedmi kusy kolekce jsou zařazeny nejen objemné vesty a modré sukně po kolena potažené bílým silikonem, ale také doplňky. Každý kus bude opatřen štítkem, na kterém bude vysvětlen příběh, provázející tuto kolekci.

Diesel a 10 Corso Como oslaví představení kolekce prostřednictvím koktejlového večera v každém obchodě, počínaje v září v Miláně.

Diesel  Award