• Lifestyle  • Disney+ míří do Česka

Disney+ míří do Česka

Streamovací služba Disney+, která bude pro české diváky dostupná 14. června, láká na slevy, Obi-Wana Kenobiho či další obsah.

Po nedávném spuštění HBO Max, které nahradilo předchozí HBO GO, do ČR míří další streamovací platforma – Disney+. Platforma spadá pod The Walt Disney Company a nabízí například tituly z produkce Marvelu, Pixaru, National Geographic nebo světa Hvězdných válek. Podle traileru, který mimo jiné láká na očekávaný seriál Obi-Wan Kenobi, ale i na filmovou a televizní klasiku, zjišťujeme, že svůj obsah nabídne i s českým dabingem.

Streamovací služba Disney+ bude dostupná pro české uživatele od 14. června a už teď zahajuje útok na jejich peněženky. Cena měsíčního předplatného bude 199 korun, za rok pak uživatelé zaplatí 1990 korun, avšak s předregistrací, případně registraci na oficiálních stránkách do 26. června, vás roční předplatné vyjde na 1590 Kč.

Disney+ nabídne vysokou kvalitu obrazu a možnost streamovat až na čtyřech zařízeních najednou, neomezené stahování až na deseti zařízeních, podporu IMAX Enhanced u vybraných titulů nebo možnost nastavení až sedmi různých profilů, včetně dětské verze.

Šestidílný seriál Obi-Wan Kenobi dorazí na zahraniční Disney+ už 27. května, nebude ale trvat dlouho a dočkají se i tuzemští diváci. Děj seriálu se odehrává deset let po událostech filmu Star Wars: Pomsta Sithů. Tam byl Obi-Wan Kenobi svědkem odklonu svého učedníka Jediho Anakina Skywalkera na temnou stranu síly – stal se z něj Darth Vaderem. Nyní Obi-Wan žije na Tatooine a dohlíží na malého chlapce – Luka Skywalkera. Seriál kompletně režíruje Deborah Chow – ta režírovala už dva díly Mandaloriana (kterého budete na Disney+ také moci zhlédnout). Titulní hudbu složil skladatel původního slavného motivu Hvězdných válek, John Williams, o zbytek soundtracku se pak postarala skladatelka Natalie Holt. V traileru můžete ozkoušet Obi-Wanovu češtinu (zapřisáhlí odpůrci dabingu si samozřejmě můžou dohledat trailer v originálním znění).

Dalším lákadlem – spíše pro mladší diváky – je chystaný marvelovský seriál Ms. Marvel. Pákistánská hrdinka Kamala Khan dorazí v zahraničí na Disney+ 8. června, u nás bude rovněž dostupná o týden později se startem služby. Dosud nejmladší marvelovská hrdinka je ukázkovým geekem, který zbožňuje Avengers, převážně Captain Marvel. Jako teenagerka řeší spíše klasické problémy ve škole a doma, později u toho možná občas někoho zachrání. Komiksová Ms. Marvel se zapojí i do větších rvaček o osud vesmíru, což nepochybně v budoucnu čeká i hranou Kamalu, která se objeví po boku Captain Marvel ve snímku The Marvels, který by měl jít do kin v roce 2023.

Marvel Studios na Disney+ dále zastupují filmy Avangers: Infinity War a Black Panther nebo nový seriál Moon Knight, nechybí ani sekce pro starší publikum, kde figuruje jediný titul, a to seriál Pam a Tommy o skandálu herecké hvězdy Pobřežní hlídky a jejího někdejšího manžela. V sekci Star ale naleznou diváci řadu dalšího obsahu včetně starších titulů.

Zdroj: Disney+