• Lifestyle  • DOPIS OD ŠÉFREDAKTORKY: KRÁSNÝCH SLOV NENÍ NIKDY DOST!

DOPIS OD ŠÉFREDAKTORKY: KRÁSNÝCH SLOV NENÍ NIKDY DOST!

Blíží se svátek zamilovaných a tak se téma tohoto dopisu nabízí úplně samo.

“Vztah je jako květina, kterou musí zalévat oba partneři. Pokud jeden na to zapomene, tak začne uvadat.“  pronesl Štěpán hned na prvním rande.

“Když to bereš takto, tak proč ti to s nikým do teď nevyšlo a jsi na seznamce?“ zeptala se Linda.

No a ze Štěpána hned vypadlo, že si do teď vybíral špatné typy žen, jedna byla krásná a sexy, ale nebyla s ní řeč. Druhá byla až moc starostlivá, ale chtěla být jen doma. Třetí se věnovala kariéře, byla moc samostatná a on neměl pocit, že ho vůbec potřebuje. Čtvrtá byla zase pravý opak a nemohla si vybrat ani sama v restauraci, takže za ní musel přijímat veškerá rozhodnutí. V žádné z nich nenašel to, co hledal. Dle něj je totiž ideální ta, která v sobě skloubí všechny tyto vlastnosti.

“Nemáme to jednoduché holky…“ zakončila Linda popis svého prvního rande se Štěpánem, když se den na to sešla s kamarádkami u skleničky.

“Ale zlato, to přece nemají ani ti naši chlapci. Jak řekl…vztah je práce obou partnerů. Musí být v rovnováze, jinak to nemůže fungovat. S Petrem jsme spolu 9 let, máme spolu dítě, ale dle vnitřního pocitu nám přijde, že spolu do teď randíme.“ řekla Soňa.  “Máš sice pravdu, že muži většinou hledají mix vlastností, o kterých ten tvůj nový objev mluvil, ale jen o tom to není. My máme pár zásad, které nás provází od začátku vztahu a dodržujeme je dodnes:

1.) Nikdy neodcházíme při hádce z domova. Křičíme, házíme nádobí, dohadujeme se, ale usmíříme se tisíckrát rychleji, když spolu budeme v jedné místnosti, než když se rozdělíme a každý si domyslí to svoje. 

2.) Spíme v jedné posteli. Páry potřebují zdravou výměnu energie. 

3.) Neobtěžujeme jeden druhého. Každý potřebuje svobodu a osobní prostor, ale je důležité si uvědomit, že svoboda lidské bytosti by se měla omezit tam, kde hraničí se štěstím vaší rodiny.

4.) Smějeme se spolu. Občas až do slz. Tyto chvíle dělají náš vztah jedinečným, bez ohledu na to, jak dlouho jsme ženatí.

5.) Neseme odpovědnost za svá rozhodnutí, volby a za vše, co se nám stane. Vším si projdeme společně, protože víme, že ten druhý nám kryje záda.

6.) Fyzická přitažlivost. Oba cvičíme a jeden druhému se líbíme. Je to neustálá práce nad sebou, ale ten pohled Petra, když jsem po porodu vypadala ještě lépe než před porodem se nedá s ničím zaměnit.

7.) Jsme nejlepší přátelé. Víme o sobě vše od A do Z. Když jsme spolu začínali randit, tak jsme si řekli vše a nikdy jsme neměly žádná tajemství. Proto, když se někdo snažil zasahnout do našeho vztahu, tak mě neměl vlastně ani čím překvapit. Věděla jsem do čeho jdu já a on věděl do čeho jde on. 

8.) Jsme partneři i v životě. V podnikání si jako partnera vybírají rovnocenně nebo o něco silnějšího. Ve vztahu by to mělo být stejně.“ řekla Soňa s bleskem v očích. Celá zářila, bylo na ní vidět, že cítí stejnou zamilovanost jako před lety, kdy s Petrem začínala chodit.

__________________

Vztah je neustálá práce a já to vidím u svých rodičích, kteří jsou spolu necelých 30 let a ve spoustě věcí mi jdou příkladem. Ať už se děje cokoli, tak jsou hlavně nejbližšími přáteli a i ty nejhorší věci vždy přejdou ruka v ruce. To platí i při úspěchu, který je vždy zásluhou obou…teda táta vždy říká, že kdyby nebylo mé mámy, tak by pomalu nevstal ani z postele (a něco pravdy na tom bude). A i když jsem už nějaký ten měsíc single a jak to tak bývá, tak máme tendenci to vzdávat po negativních zkušenostech s někým jiným, věřím tomu, že někteří lidé stojí za to, abychom jim tu šanci dali. Láská čeká na každého, někdo tu pravou potká v 15ti a někdo i v 50ti. Přeji vám, abyste prožili každý den se svou drahou polovičkou tak, jako kdyby měl být poslední a po přečtení jim nezapomeňte říct, jak je máte rádi. Protože krásných slov není nikdy dost.

Krásný svátek zamilovaných!

XOXO