• Lifestyle  • EXOTICKÁ VILA V THAJSKU

EXOTICKÁ VILA V THAJSKU

Tato překrásná prázdninová vila s nádhernou zahradou, zasazená do nezničené thajské přírody, je skutečnou oázou, určenou k odpočinku a relaxaci. Dům, jenž se nachází v oblíbené víkendové oblasti Ko Samui v sobě kombinuje prvky evropské a tradiční thajské architektury. Tato zdánlivě neslučitelná směsice stylů, však dodává stavbě na jedinečnosti a neopakovatelné atmosféře.

Na první pohled nás upoutají jasně bílé fasády a žlutohnědý lomový kámen, jež byl použit pro obklad některých stěn.  Velmi zajímavým prvkem, je architektura vstupního průčelí a jeho betonových říms a balkonů, opisujících lomené křivky, jež skvěle koresponduje s divokou okolní krajinou. Dům na první pohled působí monoliticky, ale ve skutečnosti sestává ze čtyř samostatných budov. Je zasazen do svahu, takže ze strany od příjezdové cesty je dvoupatrový, zatímco jeho zadní trakt evokuje dojem přízemní stavby. V přízemí nalezneme garáže, skladovací prostory a technické zázemí, v prvním patře se pak na skutečně velkorysých 420 m2 rozkládá obytná zóna, na kterou navazuje terasa s bazénem, venkovní jídelna a opravdu úzkostlivě udržovaná zahrada. Maximální prosklení tohoto prostoru a okna s mechanismem, jež umožňuje jejich zasunutí do zdí či podlahy, lze tak tento prostor propojit s exteriérem.

Hlavní obytná zóna sestává z kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Prostoru dominují přírodní materiály, především exotické dřevo, přírodní kámen a mramor, je byl použit na podlahu. Velké množství světla sem propouští také střešní okno, umístěné přímo nad hnědou rohovou sedačkou v obývacím pokoji. Železobetonová konstrukce stavby umožnila omezení nosných prvků na minimum. Jedna ze stěn je obložena stejným kamenem, jako exteriér domu, což opticky propojení vnitřních a vnějších prostor ještě umocňuje. Kuchyňská linka z mahagonu pak dodává celému prostoru nádech luxusu. Na obývací pokoj pak volně navazuje jídelna s velkým jídelním stolem v kombinaci dřeva a oceli a pohodlnými ratanovými křesílky.

Ložnice se pak nacházejí v samostatných budovách a jsou tak absolutně odděleny od obytných prostor. V každé z nich je samozřejmě k dispozici také koupelna a šatna. Také těmto prostorám dominují zemité barvy, zejména pak nejrůznější odstíny hnědé, oživené pouze několika obrazy a barevnými přehozy na postelích.

Zahrada sama o sobě je pak uměleckým dílem. Plavecký bazén s terasou a výhledem na moře, byl zbudován přímo pod jedním z pískovcových útesů, jež tvoří dokonalou kulisu zejména při pozorování romantických západů slunce.

Poděkování a zdroj fotografií: HOUZZ