• Events  • Fashion Fusion Challenge aneb Čeští tvůrci představují své návrhy v mezinárodní soutěži

Fashion Fusion Challenge aneb Čeští tvůrci představují své návrhy v mezinárodní soutěži

První ročník této soutěže, který byl vyhlášen společností Deutsche Telekom, se přihlásili i tři návrháři z České republiky. Jana Morávková Minaříková, Rostislav Bujnošek a Vladimír Staněk představili své ideové návrhy pořádané společností T-Mobile.  

Nejlepších z 10 přihlášených ze všech budou mít tři měsíce na to, zrealizovat své ideové koncepty v oblasti high-tech oblečení, nositelné elektroniky a digitálních lifestylových produktů prostřednictvím účasti ve Fashion Fusion Labu. Účastníci této soutěže budou mít možnost využít odborného zázemí, které Fashion Fusion Lab nabízí. Navíc jim bude poskytnuto i ubytování a všechny potřebné materiály, které budou k realizaci svých nápadů potřebovat.

 

0095

Společnost T-Mobile se dlouhodobě profiluje jako jeden z velkých hráčů v oblasti technologických inovací a projekt Fashion Fusion ukazuje další zajímavou cestu, kterou tyto inovace mohou jít,“ říká Martina Kemrová, tisková mluvčí společnosti T-Mobile, a dodává: „Jsme rádi, že prostřednictvím tohoto projektu oslovujeme talentované mladé lidi z celé Evropy a dáváme jim šanci zrealizovat své nápady.

Czech Design Week má jako jedno z poslání podporu nezávislého a českého designu. Právě proto je pro nás zajímavé podpořit prostřednictvím Fashion Fusion mladé talentované návrháře a designéry,“ vysvětluje Lukáš Pipek, ředitel festivalu Czech Design Week.

0123-1

 

Představujeme Vám tři návrháře z České republiky:

Jana Morávková Minaříková

Jana Minaříková založila svou značku v roce 2009 po absolutoriu návrhářství na TU Liberec a půlroční stáži na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Její móda a návrhy jsou nositelné, jde o atmosférickou, pečlivě zpracovanou prêt-à-porter módu, která vytváří intimní svět nadčasového osobního luxusu. Sama Jana Minaříková říká „Už dlouho přemýšlím o využití energie, která vzniká v oděvu při pohybu. V rámci projektu Fashion Fusion proto chci prozkoumat možnosti, které by v tomto směru mohla nabídnout magnetická indukce“. Do soutěže přihlásila ideový návrh tzv. indukčních kalhot.

Rostislav Bujnošek

Vystudoval produktový design na Střední umělecké škole v Ostravě a nyní pracuje na nově založené značce UNILABEL, kterou založil se svými přáteli. Jedná se především o tvorbu potisků na trička, mikin a tašek.
Návrh, který přinesl do soutěže Fashion Fusion, představuje spojení moderní technologie a módního doplňku. Kšiltovky REMEMBER HATS jsou unikát. Nabízí propojení technologie 360° nahrávání, jelikož po obvodu kšiltovky jsou umístěny širokoúhlé kamery, které snímají okolí a výsledkem je video, díky které nositeli kšiltovky nic neunikne.

0129

Vladimír Staněk

Vladimír se jako jeden z mála zaměřuje výhradně na pánskou módu, kterou tvoří pod značkou STINAK od roku 2010. Po studiích architektury a módního průmyslu na pražské VŠUP nabíral znalosti i v USA (Interior Architecture v Rhode Island School of Design) a Velké Británii (Graphic Media Design na University of the Arts). Kromě své značky a toho, že si ho všímají zahraniční nákupčí a magazíny, je od roku 2012 hlavním návrhářem pánských kolekcí Pietro Filipi. Časopis Forbes ho letos zařadil mezi 30 nadějných Čechů pod 30 let.

Představte si, že už se nikdy nebudete muset ostýchat vyjádřit své pocity, náladu či náklonnost. Nebo někoho neznámého prostě jen pozvat na rande. Svou osobnost můžete zrcadlit pomocí svého oblečeni. To je ve zkratce FACED, idea kterou jsem přihlásil do Fashion Fusion,“ dodal Vladimír Staněk.

O tom, jak soutěž dopadne a kdo bude moci své nápady zrealizovat ve Fashion Fusion Labu, se dozvíme již začátkem září.

Více informací zde.