• Lifestyle  • I v industrialismu lze nalézt luxus!

I v industrialismu lze nalézt luxus!

Dnes se společně podíváme do netradičně řešeného loftu v litevském Kaunasu, který prezentuje, dnes tolik populární, loftové bydlení ve zcela jiném světle. Na první pohled je jasné, že i industriální design může vypadat luxusně!

Prostor, nacházející se v bývalé průmyslové budově ze sovětské éry na okraji města, byl architekty z ateliéru ldwhite transformován v současný byt, který plně odpovídá všem designovým trendům. Designéři zde předvedli jedinečnou syntézu industriálního stylu, která ovšem není stále tím samým technicistním eklektismem, který je v podobných prostorách viditelný na velké spoustě míst po celém světě. Jejich verze industrialismu je prodchnutá nádechem luxusu v každém směru.

Industriální skelet prostoru byl citlivě zachován a zrestaurován a to i včetně viditelných nosných a instalačních prvků. Bytu dominují podlahy z leštěného betonu, na mnoha místech byly přiznány dokonce i cihlové zdi. Ovšem co se zařizovacích předmětů týče, nenalezneme zde žádný stereotyp.  Na rozdíl od klasických loftů se designéři rozhodli použít moderní designový nábytek, který sice svým stylem simuluje industrialismus, ale ve skutečnosti se jedná o luxusní kousky ze známých designových showroomů

Centrální obytný prostor sestává z obývacího pokoje, jídelny a kuchyně a jak je zvykem, je pouze symbolicky rozdělen na jednotlivé funkční zóny.  Kuchyňská linka v černém matu a jednoduchém designu je doplněna stylovým stolem z dílny studia moooi a železnými židličkami. Stylovým designovým prvkem je baldachýn z retro žárovek, zavěšený přímo nad stolem. V obývacím pokoji pak můžeme obdivovat překrásnou pohovku a křeslo z pravé kůže, se stylovou povrchovou úpravou. Nechybí ani minimalistický biokrb. Po samonosném ocelovém schodišti se pak dostaneme do patra, kde se nachází soukromé prostory majitele s ložnicí, šatnou, koupelnou a pracovnou. Také zde se setkáme s podlahami z litého betonu. Hlavní ložnice s postelí, která je ze stejné kůže jako pohovka a křeslo v obývacím pokoji, byla ozvláštněna dřevěným obkladem zdi ve tvaru dřevěných parket. Jako stylový doplněk byla použita světla se stínidly z litého betonu. Koupelna se solitérní vanou a betonovými obklady zdí je sama o sobě designovým skvostem a především místem určeným k duševní očistě a relaxaci.

Poděkování a zdroj fotografií: ldwhite