• Styling  • Jak docílit looku Old Hollywood Glamour, který je stále nadčasový?

Jak docílit looku Old Hollywood Glamour, který je stále nadčasový?

Staré ale osvědčené kouzlo hollywoodského glamour looku pro nás bude ještě nespočet let zdrojem inspirace. Zahrnuje totiž nadčasový styl, kdy sofistikované a velmi ženské styly z tohoto období se řadí neustále mezi žhavé trendy i dnes. Ženy v tomto období zkrátka chtěly vypadat vždy okouzlující a jejich look byl bezchybný. Zajímá vás, jak tohoto looku docílit? Máme pro vás několik tipů, jak na to!

Pojďme si společně připomenout několik jmen, které jsou typické pro Old Hollywood Glamour. Bude se jednat například o Grace Kelly, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor. Všechny tyto ikony budou dokonalým ztělesněným symbolem ženskosti a zároveň nechaly navždy stopy v eleganci. Proto vždy, když uslyšíte o hollywoodském glamour stylu, měly by se vám vybavit tyto ikonická jména.

Ať už máte v plánu navštívit ples s touto tématikou, svatbu, párty anebo prostě tíhnete k tomuto stylu, tak pokračujte ve čtení! Zde je pár tipů, jak se tomuto stylu aspoň trochu přiblížit.

OBLEČENÍ, BOTY, DOPLŇKY

1. I když je známé, že ženy chtěly vypadat bezchybně a dokonale, pravda je docela jinak. Je potřeba uznat, že nikdo není dokonalý a ani ženy spjaté s tímto stylem nebyly. Jedno se jim však musí uznat. Znaly své tělo, své křivky a věděly, jak s tím vynaložit. Využívaly střihů oblečení, které podtrhlo jejich křivky a dodávalo jim to na sebevědomí a ženskosti.
2. Old Hollywood Glamour se vyznačuje ve světě módy luxusními tkaninami, romantickými vzory a opět velmi ženskými střihy. Když se vydáte do skříně vaší babičky, určitě sami budete překvapeni, kolik takových kousků najdete. Různé bleší trhy a bazary jsou takové skvělou volbou, jak nějaký takový kousek ulovit.
3. Držte se rozhodně dál od jakéhokoliv sportovního oblečení nebo čehokoliv, co se jen ke sportovnímu oblečení trochu blíží. Zkuste elegantní kalhoty, krajkové topy anebo dlouhé šaty.
4. Nejprve se vám tento tip může zdát jako zbytečný, ale věřte, že je velmi důležitý. Zkontrolujte, zda máte správnou velikost podprsenky. Jedině se správnou podprsenkou se budete cítit smyslně a svůdně, stejně jako ikonické ženy typické pro tento styl.
6. Pro Old Hollywood Glamour bylo typické, že ženy měly oblečení na každodenní nošení odděleno od oblečení, které volily na večer. Přes den ženy nosily nejrůznější hedvábné kousky, také květinové a jiné velmi romantické vzory. Kdežto večer byly upřednostňovány přiléhavé šaty s hlubokým výstřihem ze sametového materiálu.
7. Dále nemůžete dokončit hollywoodský vzhled bez správné obuvi. Kubánské podpatky, strappy sandály, peep toe boty. Ani s jednou volbou nešlápnete vedle.
8. Přestože byste nejspíše řekli, že hollywoodské hvězdy se chtěly co nejvíce třpytit a zářit, byl zde volen spíše jiný šperk, který hluboké ženské výstřihy. Perly. Perly zde byly opravdu zbožňovány, vypadají sofistikovaně a oslnivě s jakýmkoli oblečením.

BEAUTY TIPS

1. Typický look pro Old Hollywood Glamour zahrnoval tzv. porcelánovou pokožku, rudou rtěnku a perfektní oční linky ve tvaru kočičího oka. Ovšem pokud ženy volily výrazné rty, poté dbali na jednoduchost očí a naopak. Snažily se vždy svůj make-up udržet v rovnováze a nevypadat tak lacině.
2. Dokonalý efekt kočičího oka lze také dosáhnout za pomocí umělých řas, které zastřihnete v polovině. Tímto můžete dosáhnout perfektního efektu.
3. Dalším tipem inspirovaný rutinou hollywoodských hvězd je péče o své obočí. Obočí rámuje vaše oči a výrazně může změnit váš celkový vzhled. Dobře upravené obočí je klíčem k úspěchu. Audrey Hepburn je skvělým příkladem!
4. Zajímá vás, jak dodat vaší pokožce záři, kterou herečky měly na obrazovkách a při veřejných vystoupeních? Sledujte beauty trik Sophie Lorenové: hydratujte pokožku olivovým olejem. Hydratační krém s panenským olivovým olejem vám dodá orosený a hydratovaný vzhled.
5. Nemusíte utrácet jmění v kosmetických salónech, stačí vyzkoušet trik, který používala sama Audrey Hepburn. Stačí nalít vařící vodu do velké mísy a nechat si napařovat svůj obličej. Pára vám pomůže odstranit všechny nečistoty a odumřelou pokožku.

VLASY

1. Asi vás moc nepřekvapí, že co se vlasů týče, budou zde převládat vlny. Ať už se jedná o dlouhé krásné retro vlny, tak i ženy s krátkými vlasy volily vlnky.
2. Populární byly také okouzlující prstýnkové vlny inspirované Gatsbym. Inspirovali tolik současných účesů a jsou žhavým trendem dodnes. Vlny můžete vytvořit pomocí kovových svorek nebo sponek na vlasy.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11