• Styling  • Jak stylově kombinovat denim s denimem? Poradíme vám!

Jak stylově kombinovat denim s denimem? Poradíme vám!

Milujete džínový materiál, ale nevíte, jak ho správně nakombinovat? Kombinace různých stylů a odstínů džínoviny vypadá opravdu skvěle. A pokud se toho bojíte, my vám poradíme, jak na to a že to ve skutečnosti není žádná věda. Naopak! Stačí se jen řídit několika jednoduchými pravidly.

Co ano?

1. Odstíny

Snažte se kombinovat odlišné odstíny. Pokud máte například postavu hrušky, fungovat bude světle džínová košile a tmavé dámské džíny, sukně i šortky. Z toho vyplývá, že světlá džínovina rozšiřuje a tmavá naopak zužuje.

2. Detaily

Jednoduchou džínovinu pozvedněte něčím zajímavým, například červenými rty nebo výrazným šperkem či  nápadným prvkem na oblečení.

Dalším zajímavým lookem můžete docílit pomocí potrhaných kousků, ale nepřekombinujte je. Ideální je zapojit vždy jen jeden výrazný kousek a dbát na to, aby byl zbytek jednoduchý, a nepřebíjel tak celkový outfit.

Na co si dát pozor?

1. Doplňky

Vypusťte veškeré další džínové doplňky, jako je kabelka nebo boty. Celkový look by působil ve finále přeplácaně.

Pozor si dejte také na western kousky. Tím je na mysli například kovbojská obuv nebo prohnutý hnědý či černý klobouk. Džínovině naopak velmi lichotí obyčejné tenisky, lodičky nebo jednoduchá kotníková obuv. Vsadit můžete i na jednoduché výraznější kousky.

2. Střih

Velmi důležitý je i střih. Neoblékejte si vše volné, nebo naopak vše příliš upnuté. Vždy se držte zaručeným pravidlem, a to takovým, kdy vždy jedna polovina těla má upnutý střih, a ta druhá zase volnější.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10