• Fashion News  • Karlův minifilm “Reincarnation” vzdává hold ikonickému dámskému saku Chanel

Karlův minifilm “Reincarnation” vzdává hold ikonickému dámskému saku Chanel

Karl Lagerfeld opět jednou zasedl na režisérskou stoličku, aby stvořil krátký film, který vzdává hold dámskému saku Chanel. To sako, které mělo usnadnit mnohým ženám život v 50.letech, kterým kraloval úzký vosí pas. Coco stvořila legendu, která přežila dodnes. A protože Karl není jen návrhář, ale také pomalu všestranný umělec a podnikavec, povolal svou dvorní modelku Caru Delevingne, hudebníka Pharella Williamse a herečku Geraldine Chaplin, aby spolu natočili minifilm na oslavu 50 výročí od uvedení legendárního saka Chanel.

“Bylo načase ukázat původ saka Chanel, inspirovaného jiným, které oblékal liftboy v jednom hotelu nedaleko Salzburku v 50. letech. Reinkarnace je příběh saka liftboye reinkarnovaného v nadčasový kus ženského šatníku,” říká k filmu Karl.

Reincarnation

Reincarnation

A tak Pharell v roli liftboye a později rakouského císaře Franze Josefa I. a Cara jako servírka, později císařovna Sisi (Alžběta) společně tančí a zpívají svůj sen. Třešničkou na dortu je pak Chaplinova dcera, světoznámá herečka Geraldine v roli samotné Gabrielle “Coco” Chanel. Pharell si ve filmu nejen zahrál a zatančil, ale také složil hudbu a píseň s dvousmyslným názvem “CC”, evokujícím jednak iniciály Coco a druhak v anglickém fonetickém znění “Sisi” jako jméno císařovny.

Co na minifilm říkáte?