• Fashion Events  • Kolekce “ESPRIT DIOR” bodovala v Tokiu

Kolekce “ESPRIT DIOR” bodovala v Tokiu

Pre-podzimní kolekce 2015 módního domu Dior, která nese název “Esprit Dior”, byla poprvé představena v japonském Tokiu. Dior a Japonsko mají, pokud jde o spolupráci, dlouholetou tradici, a tak není divu, že se světová módní show konala právě v zemi vycházejícího slunce.

A protože se jednalo o módní přehlídku Dioru, je jasné, že o překvapení nebyla nouze. Zajímavostí bylo i umístění samotné show. Francouzský módní dům si vybral tokijskou arénu, ve které se běžně konají zápasy sumo. Představení kolekce “Esprit Dior” měl na starosti kreativní ředitel této značky, Raf SImons, který tak povznesl atmosféru v tokijském stadionu na zcela nový zážitek. Skvostnou podívanou inspirovanou vesmírem a budoucností si tak mohlo do sytosti vychutnat na 1 400 návštěvníků, mezi nimiž nechyběla například francouzská herečka Audrey Tautou či americká herečka Hailee Steinfeld.

Módní přehlídka se nesla v duchu propojení tradiční Evropy s dynamicky se rozvíjejícím Tokiem. Kolekci s futuristickým nádechem vévodily přiléhavé roláky s flitry. Nechyběly ale ani elegantní skládané kalhoty, voskové kabáty bez rukávů či vlněné šaty. Dominantou přehlídky byly jak jinak než večerní šaty, které kombinovaly i prvky denních šatů. Nesmrtelná kabelka Lady Dior se na molu objevila jak v miniaturní tak i nákupní XXL variantě.

Pro ty, kdo čekali, že se na mole objeví například tradiční prvky z japonského kimona, byli možná překvapeni. Raaf Simons nezklamal a jeho kolekce byla originalita sama.  Jestli někdy někdo řekl, že se matné materiály nedají kombinovat s lesklými, tak po zhlédnutí této přehlídky jistě změnil názor.

Zdroj