• Styling  • Legendární křivák

Legendární křivák

Kožený křivák, vaše druhá kůže. Je důležitým kouskem v každém šatníku, nikdy nezestárne a radovat se z něj budete každou sezónu. Bunda rebelů, módních ikon, celebrit, motorkářů, vlastně všech. Už ji máte i vy?

Kůže patří k nejstarším materiálům, ze kterého se vyrábělo oblečení. Lidé velice rychle zjistili, že kůže je jako materiál velice trvanlivá a odolná. Pravděpodobně nejznámějším druhem kožené bundy je tzv. křivák. Je to taková ta správná, tuhá kožená bunda do pasu, která je ve filmech poznávacím znamením všech grázlů.

Kožené bundy nezapřou svoji punkovou historii, takže mezi nimi najdete spoustu okovaných modelů. Klasická bez cvočků je nadčasová a letos se objevují i vyšívané. Nezapomínejte také, že se nemusíte omezovat jen černou barvou, vybírat můžete například z bílé, červené, béžové, zelené nebo žluté, mat nebo lesk. I tady najdete oversize modely, které jako byste sebraly ze skříně příteli nebo klasické na tělo.

Pokud jste, stejně jako my, milovnice této skvělé klasiky, která se dá kombinovat prakticky se vším, gratulujeme. Pokud jste kůží nepolíbená, doporučujeme vám to zkusit a uvidíte, že tato legenda s vámi už zůstane.

Kouzlo kontrastů: Baletní sukně a křivák si budou notovat, ačkoliv jsou zdánlivě neslučitelná kombinace, která k sobě prostě pasuje. Jestli si nazujete balerínky nebo vysoké podpatky, to už je jen na vás – fungovat budou obě verze.

Rebelka: Vsaďte na úzké džíny a tmavé barvy. Rozhodně vklouzněte do bot na podpatku nebo tmavých tenisek. Dobře budou s vaším outfitem ladit brýle nebo kšiltovka.

Výlet: Svůj milovaný křivák nemusíte odkládat ani o víkendu. Slušet mu budou  kalhoty, pohodlný top a sandálky. Potřebné věci sbalte do objemné tašky, celý outfit dolaďte pár doplňky a nezapomeňte na sluneční brýle.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...