• Lifestyle  • LOFTŮM SE MEZE NEKLADOU

LOFTŮM SE MEZE NEKLADOU

Překrásný loft v ukrajinském Kyjevě je dílem architektonického studia MARTINarchitects a již na první pohled upoutá svým neotřelým designem. Klasické a osvědčené použité materiály byly ozvláštněny netradičními designovými prvky, které dodávají bytu na hravosti. Jeho vnitřní dispozice je povětšinou pouze symbolicky oddělena transparentními skleněnými příčkami a vysoká okna sem propouštějí dostatek denního světla. Cihlové neomítnuté zdi pak prostoru ještě více podtrhují celkový výraz a industriální vzhled prostoru.

Denní zóna již tradičně sestává z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jídelní část je od zbytku prostoru oddělena stěnou z pohledového betonu. Ze strany jídelny byla tato zeď obložena paletami, které tvoří základ pro vertikální zahradu, jež je nejen velmi efektním designovým prvkem, ale zároveň vnáší do interiéru kousek živé přírody. Na protější stěně pak můžeme obdivovat stylovou kresbu okřídleného Budhy. Jídelní stůl se židlemi kubizujících tvarů je pak umístěn přímo u okna, čímž je zajištěno přirozené osvětlení během dne. Večer se pak o světlo stará maximalistická stropní lampa a několik bodovek umístěných mezi stropními trámy. Hned vedle se nachází kuchyně, sestávající z vysokých skříněk, které v sobě ukrývají další pracovní plochu a ostrůvku, jenž je přirozeným pokračováním dělící příčky.

Obývací část je zařízena modulovou látkovou pohovkou krémové barvy, která je oživena několika jasně žlutými komponenty. V tělese kuchyňského ostrůvku je pak umístěn biokrb. Za skleněnou příčkou s posuvnými dveřmi najdeme ložnici s šatnou a pracovnou a samozřejmě i vlastní koupelnou. Stěna za postelí byla na rozdíl od obývací části obložena starými paletovými prkny. Jako kontrastní prvek posloužila dvě zrcadla s maximalistickými, jasně žlutými rámy. Koupelna sama je skutečným designovým skvostem. Stěny a podlahy z leštěného betonu, měděná solitérní vana či netradiční skříňka, sestavená z dřevěných přepravních beden spolu perfektně ladí a dokazují smysl designérů pro detail a otevřenost k experimentům. Perfektně vypadají také posuvné dveře v chodbě, za kterými se skrývá technické zázemí bytu a malá prádelna.

Poděkování a zdroj fotografií: MARTINarchitects