• Lifestyle  • Marcio Kogan -Guru moderní architektury

Marcio Kogan -Guru moderní architektury

pool

Brazilský architekt Marcio Kogan (narozen v Sao Paulu) a jeho StudioMK27 jsou skutečnými ikonami, určujícími současné designové trendy a směr moderní architektury.

Marcio, jež je sám tvůrčí ikonou celé kanceláře a světoznámé architektonické značky, vystudoval architekturu a design na fakultě architektury a urbanismu v Mackenzie v roce 1977. Od té doby má jeho architektonická kancelář na svědomí celou řadu opravdu mimořádných projektů, vyznačujících se jedinečnou krásou funkcionalismu snoubícího se s moderními technologiemi.  Jako milovník umění, filmu a designu vnesl do současné architektury zcela nový rozměr, který se naplno odráží ve všech jeho projektech. Každý nový projekt považuje za skutečnou výzvu s důrazem na sociální podmínky, podnebí a lokalizaci projektu, ale zároveň klade primární důraz na potřeby a přání klienta. Všechny tyto předpoklady sou zárukou, že každý z jeho projektů je jedinečný, ale zároveň v sobě nese specifický rukopis, rozpoznatelný na první pohled. Právě v tom spočívá Marciova genialita.

Pro  Marcia jsou naprosto typické čité linie, dokonalost tvarů a smysl pro detail, jež  dodávají jeho projektům neopakovatelný šarm a eleganci. Typické je použití velkorysých prosklených ploch v kontrastu s  těžkými železobetonovými prvky. Vyvolává tak dojem, jako by se celá stavba zmítala v agonii souboje betonové masy se superkřehkým sklem a jednotlivé betonové plochy se jen tak vznášely ve volném prostoru.

Zdroj fotografií