• Events  • MBPFW JAKUB POLANKA F/W16

MBPFW JAKUB POLANKA F/W16

Jakub Polanka, nejznámější český návrhář současnosti, který se nebojí extravagance a neobvyklosti. Ne nadarmo mu patří obdiv redakce Daily Style, ale i dalších českých umělců nebo zahraniční společnosti. A jaká je tedy jeho kolekce pro nadcházející podzim? My jsme si dali opravdu záležet a na Jakubovu kolekci se podívali z více úhlů. 

V příštím roce bude hrát prim rozhodně slonovinově bílá, krémová, všechny zemité tóny až po “Yves Kleinovskou” modř. Celou přehlídku doprovázela hudba z 90. let, která nás ještě více utvrdila v faktu, že z této doby návrhář čerpal i co se střihů týče, které ovšem přenesl do svěží formy současnosti.
Komunikace. Téma hojně skloňované v současném světě. Móda jako nástroj komunikace? Amen! Podzimní kolekce Jakuba Polanky je o atmosféře a především lidech, které designéra obklopují a tím pádem inspirují v jeho další tvorbě. Jeho modely jsou velmi osobní, dodají nám pocit komfortnosti a máme chuť si je hned pořídit. Aktuálnost, současnost, propojení – svým způsobem jde o komunikaci. Originalita, zábava a hravost, se kterou návrhář proměnil overaly na trench coaty a opačně je dech beroucí a rozhodně se tento prvek stane trendem pro budoucí sezónu.
Nejen v módním průmyslu se vznášejí jisté otazníky okolo fast fashion vs slow fashion. Jakub Polanka na ně zareagoval a podprahově upozornil ve své kolekci pro sezónu F/W 2016-2017. Předvedl modely z recyklovaného materiálu, dokonale zpracovanou kůži, ležérně a přizpůsobivě sedící křiváky. Na některých modelkách se prezentovaly přetočené bundy vzhůru nebo modely převrácené naruby, které tak odhalovaly vnitřní podšívku. Hru, s již jednou zpracovaným materiálem a jeho dalším přetvářením, vyhodnocujeme jako 1-0 pro Jakuba. Reakce na přesycený trh fast fashion, která je masivní a pomalu pohlcuje svět. Většina současných návrhářů se k tomuto tématu opakovaně vrací a je u nich stále populárnější a populárnější. My tleskáme!
Na přehlídce se objevily i známé osobnosti jako Jana Plodková nebo modelka Veronika Hejlíková (býv. Fašínová), se kterou Vám v nejbližších dnech přineseme rozhovor. To správné kouzlo, atmosféru a cítění přehlídky podtrhli právě ti správní lidé ze světa módy.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Zdroj: 1, 2