• Fashion News  • Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS 2018

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS 2018

Nenechte si ujít zářijový svátek módy. Vstupenky na Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS18 jsou již v prodeji. Nový Fashion Temple byl oznámen a všichni módní nadšenci jsou v pohotovosti, co další týden módy v Praze přinese.

MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v březnu 2017 přilákala více než 10 tisíc diváků. A co nás čeká na dalším ročníku MBPFW?

Nové prostředí pro módní show

Nadcházející pražský týden módy se odehraje znovu na novém místě. Pomyslný Fashion Temple, který zavedl módy chtivou veřejnost v minulých sezónách na řadu neobvyklých míst – do zásobovací garáže Kotvy, na Strahovský stadion, do štvanického skateparku, budovy bývalé Živnobanky nebo na Právnickou fakultu UK –, se tentokrát usídlí na jednom z nejkrásnějších tenisových areálů Evropy – na Štvanici. A že je na co se těšit, protože prostory tenisového areálu využije MBPFW netradičním způsobem. Přehlídky se uskuteční pod křídly tribun z vnější strany stadionu.

Praha opět ožije módou

MBPFW, který patří k mezinárodně silné síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, se odehraje ve dnech 1. až 8. září 2017. Na celý týden ožije Praha řadou módních akcí. Kromě jedenácti přehlídkových bloků, které představí dvacítku módních osobností a značek, jsou na programu také večerní animace v Pařížské ulici, celodenní showroom designérů a bohatý doprovodný program, včetně představení módní knihy a množství dočasných instalací a výstav v galeriích a prodejnách s českou módou a designem.

Vstupenky v prodeji

Předprodej vstupenek na přehlídkovou část módního týdne je už v plném proudu. Jedenáct přehlídkových bloků tentokrát naplní 3 dny – sobotu až pondělí 2. až 4. září 2017. Kompletní sestava návrhářů je již známa. Potvrzena jsou zavedená jména české módní scény, současně ale budou mít prostor na mole i studenti oděvního návrhářství. Svou tvorbu představí oba módní ateliéry pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, hostovat bude skupina studentů prestižní japonské módní akademie Bunka Fashion College a svou kolekci předvede také Zoltán Tóth, výherce soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2017.

Přehlídka studentských návrhů z Bunka Fashion College

Svou kolekci předvede také Zoltán Tóth

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...