• Beauty  • Micelární vody

Micelární vody

Micelární vody jsou hitem mezi pleťovou kosmetikou už nějakou tu dobu. Co se za tímto názvem skrývá? Skvělá technologie, která ušetří spoustu starostí v péči o pleť!

My ženy se rády líčíme, ale pak taky přichází ta zapeklitá otázka odličování. A tady jsou micelární vody mistry svého oboru. Jak funguji? Tyto zázračné roztoky obsahuji tzv. micely, které odvádějí veškerou práci. Jsou to mikroskopické olejové molekuly, ty funguji jako magnet na nečistoty, které uzamknou ve svém středu. Na pleti pak zanechají pouze vodu. Díky tomu je plet svěží, není umaštěná a je připravená na další kroky ve vaší odličovací rutině bez použití vody.

COTTON-PADS

Micelární voda se hodí pro všechny typy pleti. Ať už mastnou, normální, suchou nebo dokonce pleť postiženou kuperózou, rosaceou, seborhoickou dermatitidou, podrážděnou pleť po chemickém peelingu a laserovém zákroku. Micelární voda taky snižuje riziko vzniku alergie.

Micelárka je vhodná na večerní důkladné odlíčení pleti. Odstraní i voděodolný makeup a tím nahradí odličovací mléka, nebo oleje. Je skvělá na používání i ráno, kdy odstraní nečistoty, které pleť vyprodukovala přes noc.

V 90. letech objevily micelárky Pařížanky, které bojují s místní tvrdou vodou, která jak známo není příliš vhodná pro pleť. Asi proto se nejlepší micelární vody nacházejí právě v řadách francouzských kosmetických značek jako třeba Avène, La Roche Posay, nebo královna mezi micelárkami Bioderma.

imagesLa_Roche_Posay_Physiological_Micellar_Solution_200ml_1393590330Eau_Thermale_Av_egrave_ne_Cleanance_Cleansing_Water_400ml_1423473280

V patách jim samozřejmě jdou taky luxusní značky jako třeba Dior nebo Lancôme.

micellar-waters-dior-vogue-8jan14-pr_240x360 s1108869-main-hero

A mezi dostupnějšími jsou to pak například česká kosmetická značka Ryor, nebo Garnier, L’Oréal Mixa,…

10169115 1392369209 loreal

Stačí si jenom vybrat. Všechny funguji na stejném principu micel, jen složení se může maličko lišit.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,