• Fashion News  • Milujeme minimalismus: Znáte Gaiu Repossi?

Milujeme minimalismus: Znáte Gaiu Repossi?

Talentovaná návrhářka a ředitelka rodinné firmy Repossi, jedné z nejrespektovanějších šperkařských firem již od roku 1920. Pokud jste o Gaie Repossi ještě neslyšeli, je na čase to napravit. Gaiu Repossi si pro její minimalismus zamilujete i vy.

Něco málo o Gaie…

Narodila se roku 1986 v italském Turíně a již odmalička vyrůstala v kreativním prostředí svého otce, který s vášní vytvářel unikátní šperkařské kousky. Obklopená uměním se Gaia pustila po stopách svého otce a vyvinula se tak její bezpodmínečná láska ke kreslení, později i k malování. Na pařížské univerzitě Beaux Arts studovala malbu a získala magisterský titul v architektuře.

Během studií se Gaie postupně otevíraly dveře do šperkařského světa Repossi a v roce 2007, když jí bylo 21 let, se stala kreativní a uměleckou ředitelkou šperkařského domu Repossi, založeného jejím pradědečkem.

Gaiina tvorba v sobě mísí hranice mezi architekturou a tvořením vysoce kvalitních šperků. Vyznačuje se minimalistickými motivy a inovativním využitím komplexních vzorů a struktur.

V roce 2010 Gaia představila veřejnosti kolekci Berbère, která se
pro šperkařský dům Repossi stala průlomovou a potvrdilo se tak jeho vrchní postavení ve šperkařském průmyslu. Od té doby Gaia pokračuje v nastavování trendů prostřednictvím svých dalších minimalistických kolekcí.

Říkáte si, co je to za netypické tvary? Vzhled šperků je inspirován tetováními domorodého kmene berberských Tuaregů, nomádů žijících v pouštích severní Afriky.

Historie domu Repossi

Šperkařský dům Repossi byl založen roku 1920 v Turíně a od té doby až doposud se pokračuje v tvůrčím rodinném dědictví talentovaných umělců a návrhářů z otce na syna a později také z otce na dceru. Roku 1950 značka otevřela svůj první flagship store v Turínu a roku 1977 v Monte Carlu.

Mezitím se stal kreativním ředitelem Alberto Repossi, otec Gaii, který ve stejném roce, kdy se jeho dcera narodila, otevřel flagship v Paříži na adrese 6 place Vendôme. Alberto začal se šperkařským řemeslem ve velmi mladém věku i přes to, že původně neplánoval následovat rodinné šlépěje. Zasloužil se o ikonické šperkařské kousky typické pro 80. léta.

Alberto Repossi

Od roku 2007 je kreativní ředitelkou Gaia Repossi, jejíž kariéra zaznamenává mnoho úspěchů. Například roku 2013 vyhrála ocenění „best jewellery designer of the year “ v rámci ELLE UK Style Awards. V roce 2015 Gaia Repossi oznámila spolupráci s LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton).

Značku Repossi můžete sledovat na Instagramu @repossi nebo samotnou Gaiu Repossi na @gaiarepossi.

Zdroj: 1, 2, 3