• ppl talk  • „Móda je něco, co mi dělá radost a je zároveň velkou součástí mého života,“ říká úspěšná blogerka Eva z Glamazon blogu

„Móda je něco, co mi dělá radost a je zároveň velkou součástí mého života,“ říká úspěšná blogerka Eva z Glamazon blogu

Miluje nadčasové kousky, ale neodolá ani originálním a trendy kouskům. Pochází z České republiky, ale již dlouhou dobu žije v Londýně, odkud také píše svůj blog Glamazon. Zajímá vás, v čem se liší blogování v zahraničí, kolik času mu věnuje či jak tráví svůj den blogerka Eva McMahon? To vše vám prozradíme v dnešním rozhovoru… a máte se opravdu na co těšit!

6

Povězte nám prosím na úvod pár slov o sobě. Čemu všemu se kromě blogování věnujete?

Jmenuji se Eva a už asi deset let žiji v Londýně. Již několik píšu módní a lifestylový blog Glamazon a bohužel při práci a psaní mi nezbývá moc času na jiné věci. Musím opravdu řádně plánovat, abych se mohla věnovat i jiným aktivitám, jako je sport, chození ven, společenské události a podobně.

Možná některé zarazí název blogu Glamazon – kde jste na něj přišla? Má nějaký hlubší význam či symboliku?

Na název mě přivedl kamarád, který pracoval dříve jako model a nyní jako fotograf. Vždy mi říkal, že jsem hrozně “glam” a že mám tělo jako “amazonka”. A spojil tyto dvě slova dohromady – Glamazon. Přišlo mi to velmi poutavé a zapamatovatelné.

Váš blog Glamazon se dokonce dostal do žebříčku TOP 10 nejlepších fashion blogů jak u nás, tak ve Velké Británii. Co stojí za takovým úspěchem? Určitě spousta práce a času…

Bloguji už opravdu řádku let a opravdu za tím stojí spousta práce. Za každým úspěchem se většinou schovává disciplína, plánování, stanovování cílů a hlavně výdrž. Výhoda ocenění tady v Británii je taková, že čtenáři hlasují jenom napůl. Zbytek vybírá porota a toho si vážím snad ještě více. Pocit, že blog zaujal několik profesionálů z oblasti módy a redaktorů časopisu Cosmopolitan je opravdu k nezaplacení.

2

A vzpomínáte si ještě na své začátky blogování?

Začátky byly komické. Na mém blogu prakticky neexistovala struktura a kvalita byla opravdu nízká. Ale člověk musí někde začít. Nedáno jsem tohle řešila s pár úspěšnými blogerkami, že existují dva typy blogerů. Ti, kteří začnou a je jim jedno jak. Neudělají si pořádný průzkum, nemají vybavení a prostě sednou k počítači a píšou. A druhá skupina si nejdříve prozkoumá celý trh, nechá si navrhnout skvělý design blogu a začne blogovat ve vysoké kvalitě. Ja spadám do té první, ale myslím, že od té doby se hodně změnilo.

Co všechno najdeme na Vašem blogu a co Vás každý den inspiruje k psaní příspěvků, článků či focení?

Můj blog je zaměřený hodně na módu. Mám ráda hezké fotografie a méně textu. Mimo módy zde najdete občas motivační články, články o blogování s tipy, jak získávat nové čtenáře a podobně. Dále často píšu o místech, kam ráda chodím, restauracích, kavárnách a cestování. Občas zařadím i kosmetické články.

4

Díky Vaším zkušenostem z Londýna můžete srovnat blogování v ČR a ve Velké Británii. V čem je to hodně podobné a v čem se to naopak viditelně liší?

V Británii je blogování business, který je pro většinu blogerů zároveň jediným způsobem výdělku. A mám také pocit, že módní průmysl bere blogery více vážně. Myslím, že si to i zaslouží. Představte si, že si vybudujete pomalu business z vašeho domova a jednoho dne se vám podaří se osamostatnit a proměnit svůj koníček v zaměstnání. Mám pocit, že v Česku firmy zneužívají síly, kterou na trhu blogeři mají. Bohužel je málokdy ocení, ať už slovně, tak i finančně. V Česku také hrají pro PR agentury a firmy největší váhu čísla, kdežto v Británii máte možnost získat velkou kampaň na základě kvality vašeho blogu a cílové skupiny čtenářů. Každá firma, která osloví blogera ke spolupráci by si měla uvědomit, že bloger do každého článku investuje spoustu práce. A za práci se platí.

Aktuálně žijete v Londýně, co móda londýnských ulic? Čerpáte zde inspiraci?

Já čerpám inspiraci všude. Hrozně ráda sleduji lidi a většinou jsou to právě malé detaily, kterých si všímám. A ty pak zakomponuji do svého stylu.

3

Řídíte se aktuálními trendy, nebo si raději vybíráte nadčasové kousky?

Obojí. Každá žena by měla mít ve svém šatníku dobrý základ, jako je bílá košile, neutrální barvy, dobře padnoucí džíny, kvalitní taška a boty. A je dobré je doplnit trendy. Já samozřejmě trendy sleduji a občas je do šatníků přidávám. Můj styl je zkrátka kombinací klasiky i trendů.

Popište nám, jak vypadá váš klasický den?

To záleží hodně na tom, který je to den. Pokud se bavíme o blogování a mám během týdne volno, tak můj den může být velmi nabitý. V takové dny mám většinou několik pracovních schůzek a také musím stihnout tvořit obsah na blog. Hlavně jsem neustále na svém telefonu a sociálních médiích. Alespoň jednou až dvakrát denně přidávám fotografie a status na Instagram, Facebook a Twitter. Blogerky zkrátka pracují vždy a všude.

Na závěr nám prosím řekněte, co pro vás móda vlastně znamená?

Móda je něco, co mi dělá radost a je zároveň velkou součástí mého života. I když je pro spoustu lidí povrchní. Ale ať už chceme či nechceme, tak tvoří velkou součást našeho života. To, jak se oblékáme, o nás hodně napoví. Pro mě osobně je koníčkem a zároveň prací.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.


Glamazon Bloglogo_eva

Facebook, Twitter, Instagram

Foto: Eva McMahon, Glamazon Blog