• Styling  • NEJEN JARNÍ DETOX ŠATNÍKU

NEJEN JARNÍ DETOX ŠATNÍKU

Ruku na srdce! Známe to všechny: Stojíme před plnou skříní, a přesto nemáme, co na sebe.

Marks&Spencer spouští letos už druhý ročník „THE CLOTHES EXCHANGE“, recyklační výměny oblečení. Stejně jako my v DailyStyle, tak i v Marks & Spencer fandí zodpovědnému nakupování a šetrnému přístupu k životnímu prostředí.
Na jaře má většina z nás chuť na nový start, také obvykle detoxikujeme naše tělo, aby se zbavilo přebytečných škodlivin, které nashromáždilo přes zimu. Proč nedopřát detox i našemu šatníku? Stačí přijít do jakékoliv české prodejny M&S a vzít s sebou aspoň jeden kousek oblečení, který už nechcete, nepotřebujete, nemůžete nosit. Jako odměnu za vhození nechtěného kousku do speciálně označeného boxu u pokladny získáte voucher na slevu 150 Kč při příštím nákupu nad 1000 Kč.
Recyklační výměna začíná už 11. dubna a potrvá celý rok, a tak můžete chytře a odpovědně třídit šatník před každou sezónou.
MARKSandSPENCER recyklacni box 2
Každý rok na skládkách po celém světě končí desítky milionů tun oblečení, které majitele přestalo bavit. Přitom by se mohlo předat k dalšímu nošení nebo zpracovat a použít jako materiál na výrobu úplně nových produktů: izolačních materiálů na stavbu, čalounění aut, vložek do bot, vycpaných hraček nebo třeba podložek pod koberce.
Spolupracujeme se společností I:CO („I Collect“ – ,,Sbírám“), která se specializuje na recyklaci oblečení v celosvětovém měřítku. Právě jí předáme všechno nasbírané oblečení od zákazníků i zaměstnanců a ona se postará o další kroky potřebné ke změně.
Recyklační koloběh společnosti I:CO navíc podporuje charitu – čím více kilogramů oblečení a obuvi se v recyklační výměně nasbírá, tím více peněz obdrží od M&S a I:CO vybraná česká charitativní organizace.
OČISTA ŠATNÍKU V 7 KROCÍCH:
1. NESPĚCHEJTE: Vyhraďte si dostatek času, přemýšlejte a s rozvahou vyřaďte kousky, které si zaslouží putovat dále.
2. PRAVIDLO TŘÍ HROMÁDEK: Všechno musí ven! Vykliďte opravdu celou skříň nebo šatnu a rozdělte oblečení na 3 zóny. Věci k recyklaci, kousky, které si chcete nechat, a ty, nad kterými váháte.
c1e89ec81ef7890fbc0deeb8a9d1bff5
3. STOP SENTIMENTU: Každá máme doma pár kousků, které čekají, až se zablýskne na lepší časy – až zhubneme, až budeme mít nostalgickou, až se to zase začne nosit, až přijde ta správná osoba… Učiňte čekání přítrž a žijte přítomností!
4. LHŮTA 6 MĚSÍCŮ: Nemá smysl schovávat oblečení, ve kterém se necítíte dobře. Pokud tomu tak je a navíc jste kousek ho na sobě neměla alespoň 6 měsíců, je čas poslat kousek dál.
5. MOTIVACE JE POLOVINA ÚSPĚCHU: Určete cíl, kterého chcete dosáhnout. Můžete například darovat 5 nenošených kusů a namísto nich si pořídíte jeden nadčasový, ze kterého se budete dlouho radovat.
6. DOPLŇUJTE CHYTŘE: Třídění a úklid šatníku vám pomohou si ujasnit, co vám skutečně schází. Mohou to být basic trička, pořádný křivák nebo úzké džíny na každodenní nošení. Vytvořte si seznam, rozpočet a investujte postupně.
7. SOUSTŘEĎTE SE NA KVALITU: Využijte očistu jako nový start a poučte se z minulých chyb. Každý módní znalec dobře ví, že kvalitu stavíme vždy nad kvantitu a navíc z dlouhodobého hlediska vám poděkuje i vaše peněženka.

Akce ,,THE CLOTHES EXCHANGE“ probíhá v souladu s Plánem A, etickým a ekologickým plánem Marks & Spencer, který zahrnuje důležité kroky potřebné ke zlepšení života na naší planetě. Více informací najdete na http://global.marksandspencer.com/cz/cs/about-ms/#about-plan-a