• Gastro  • Oslaďte si den s Donut Shopem

Oslaďte si den s Donut Shopem

Kam v Praze na ty nejlepší donuty? Jedině do Donut Shopu.

S létem se často pojí myšlenky na hubnutí doprovázené nuceným odpíráním. Ale upřímně – stejně přijde den, kdy během výletu skončíte u stánku se smažákem a v parném počasí si neodpustíte pořádný kopec zmrzliny. Rozhodně vám to tímto nezakazujeme, ale pokud si chcete dopřát guilty pleasure, které se vyplatí, a zrovna se pohybujete po Vinohradech, jednoznačně zamiřte do Donut Shopu na Jiřího z Poděbrad.

Donut Shop je sesterským podnikem vyhlášené kavárny Coffee room, která se nachází jen o pár ulic vedle. Tento menší rodinný obchod s americkými dobrotami byl otevřen v červenci 2017. Pro nás, Pražáky, se jednalo o velkou věc – jen před otevřením měla facebooková stránka donutárny kolem čtyř tisíc fanoušků (na Instagramu až pět tisíc). Ohlas a očekávání se na otvíračce značně projevily – bylo to velké a prodalo se asi 600 kousků pečiva.

Před nedávnem podnik oslavil své druhé narozeniny – a to stylově. Dopřát jste si mohli dokonce i tuhle zmrzlinovou bombu.

Zdejší donuty vám jednoznačně zlepší ráno – chtěli bychom zdůraznit, že byste si pro svou dobrotu měli přijít co nejdříve. Dočkáte se čerstvého koblihového těsta, které se rozpouští na jazyku – opravdové nebe v puse. Dveře se zde netrhnou, a tak by se mohlo stát, že přijdete a už na vás nic nezbyde – a to by byla fakt škoda. Obchod nemá pevnou otevírací dobu, jedou si zde stylem „vyprodáme, jdeme domů“. Ve všední dny je otevřeno od 8:00 hod., v sobotu od 9:00 hod. a v neděli od 9:30 hod. (ještě nedávno jste si mohli šetřit místo na maminčinu bábovku, protože měli v neděli zavřeno).

Koupit si můžete jak jeden donut, tak celý box. Některé z příchutí jsou takovými stálicemi  (např. cream cheese and coconut, matcha, peanut butter), ale jinak se nabídka mění. Mají zde na výběr i z veganských variant. Kromě koblihového pečiva s dírou jsou k dispozici také domácí snídaňové bagely.

Občas se hodí i něco na zapití. Nabízejí výběrovou kávu od holandské pražírny White Label Coffee. Do ní můžete poprosit i o ovesné mléko. Teď v létě nechybí ani osvěžující limonády. Pokud vás přepadne mlsná, ale nemáte cestu na Jiřák, objednejte si donuty přes rozvážkovou službu Wolt.

Zdroj: @donutshopprague