• Events  • Prague Design Week 2016 představí jedinečné expozice z recyklovaných materiálů i unikátní řemeslnou výrobu

Prague Design Week 2016 představí jedinečné expozice z recyklovaných materiálů i unikátní řemeslnou výrobu

V květnu se v Praze uskuteční již třetí ročník Prague Design Week. Akce se bude konat v Kafkově domě u Staroměstského náměstí a představí aktuální tvorbu a proces vzniku děl více než 90 tuzemských i zahraničních designérů, řemeslníků i návrhářů, nebo i samotných studentů designu. Jediná jarní designerská přehlídka se uskuteční od 2. do 8. května pod záštitou primátorky hlavního města Prahy.

Program bude velmi nabitý, diváci si budou moci prohlédnout unikátní kovové plastiky Libora Hurdy, automobilový design studia Bété, luxusní umělecké reprosoustavy Sexy Fusion, soustružené dřevěné mísy Jiřího Chmeláře nebo kabelky UASHMAMA vyrobené z pratelného papíru.

Program bude doplněn i promítáním v Design Kině, přednáškami, workshopy nebo koktejlovými párty s autory.

PDW

Letos se můžete na Prague Design Weeku těšit na spousty novinek. Například si budete moci zakoupit práce designérů, nebo si v rámci workshopů vyzkoušet jejich výrobu. “Součástí akce jsou i letos kromě expozic každodenní přednášky a promítání videí v Design Kině. Pro rok 2016 plánujeme také několik inovací, například dvojjazyčný katalog s průvodcem výstavou zdarma ke vstupence pro všechny návštěvníky nebo speciální prezentaci od ústeckých studentů Ateliéru produktového designu v centru Prahy,‘uvedl Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week.

i_had_a_dream

Libor Hurda

Atraktivní a exluzivní expozice

Jarní přehlídka tvorby českých a zahraničních designérů představí řadu atraktivních projektů od designových držáků na bycikly či netradičních jógových míčů až po futuristické vodní dýmky. Jak je zde již uvedeno, soustružné mísy z čerstvého dřeva, které dávají vyniknout výjimečnosti “živého“ materiálu, na letošním Prague Design Week uvede Jiří Chmelař.

Libor Hurda pak představí originální ready made vázy, vizitkáře, lampy nebo vinotéky. Ten, kdo miluje hudbu, by si neměl nechat ujít expozici značky Sexy Fusion, jejíž nabídka je tvořena luxusními uměleckými reprosoustavami spojujícími zvukovou kvalitu špičkovým designem. Automobilový design studia Bété uvede produktovou linii Oblique charakteristickou využitím netradičního materiálu – karbonového vlákna. La Modista, jež nabízí klobouky inspirované dvacátými léty minulého století, převedené do současné jednoduchosti, si budou moci návštěníci zhlédnout, jak se klobouky vyrábějí tradičními technikami, ale i podílet se na dozdobení a úpravě vybraného modelu.

Bété

Bété

Využití recyklovaných materiálů

Jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších prezentací loňského roku se staly ekologické sáčky Frusack a toto téma (zelené), zůstalo aktuální i letos. Již zmíněná UASHMAMA vyrábí tašky a doplňky z pratelného papíru, Paper Wood Stool vrství starý papír do podoby dřeva a Big Wood Organic vyznávající tzv. steampunk vytváří s láskou k přírodě dřevěné USB klíče, šperky nebo trsátka. Folkdiva se pak v módě zaměřila na trend slow fashion, s využitím výhradně organických materiálů a tradičních řemeslných postupů.

Hlavní myšlenkou Prague Design Week je ukázat design jako kreativní disciplínu, nikoliv jen finální produkt. Designéři poodhalují proces vzniku svých kolekcí či výroblů všem návštěvníkům. V minulých letech vtáhli návštěvníky Prague Design Week do tvořivého světa prostřednictvím fotografií, videí i ve svých dílnách reálně používaných materiálů a nástrojů. Vyznavači designu zhlédli v Kafkově domě skici, prototypy či přímo názorné ukázky výroby.

UASHMAMA

UASHMAMA

Seznam všech 93 vystavovatelů, detailní nabitý program na každý den i více podrobných informací o akci naleznete na internetových stránkách zde nebo na Facebooku.

Expozice budou přístupny každý pracovní den od 12 do 22 hodin a o víkendu od 10-19 hodin. Příznivci designu mohou Prague Design Week během celého týdne navštívit za 140 Kč, anebo 90 Kč (zlevněné vstupné).