• Fashion News  • Riccardo Tisci x Nike

Riccardo Tisci x Nike

Spojení stylového designu s půl století trvající sportovní inovací. I tak by se dala nazvat v pořadí již třetí spolupráce italského módního návrháře Riccarda Tisci se společností Nike, Inc.

Jejich iniciativa se tentokrát obrátila od bot směrem nahoru a vytvořila tak sérii tréninkového oblečení. Znovu potvrdili, že móda a sport jdou ruku v ruce.

“It was interesting…a little bit of a difficult process because to make something that is very dynamic, to do sport and to do activity, and make it strongly recognizable — a fashion statement — is not easy,” Tisci says. “But we achieved something that’s amazing. There’s a lot of sensuality.”

„Bylo to zajímavé… trochu obtížný proces, protože udělat něco, co je hodně dynamické, aktivně sportovat a učinit z toho jednoznačně rozpoznatelný módní trend není snadné. Ale my jsme dosáhli něčeho, to je úžasné. Je tu spousta smyslnosti.“ Vyjádřil se k tomuto projektu Tisci.

Už při prvním pohledu na jejich dílo je zřejmé, že se jedná o něco naprosto jedinečného. Barevné mandaly ve tvaru květin, lebek nebo hvězd se jen tak na sportovních oděvech nevyskytují. Kromě estetického hlediska je možné, že mají sportovce i psychicky povzbuzovat.

nikelab_riccardo_tisci_travis_scott_joan_smalls_vogue_02_jpg_421_north_499x_white

Zajímavostí je, že květinový tisk zahrnuje květiny z Oregonu, což je sídelní město firmy Nike a květin z Itálie, z Taranta, což je domov Riccarda Tisci.

Nicméně, i co se týče materiálu nezůstali nijak u současného stereotypu. K vytvoření tohoto oblečení, určeného převážně pro trénink, bylo využito těch nejmodernějších technologií jako je Dri-FIT a Flyknit.

nikelab_riccardo_tisci_travis_scott_vogue_01_jpg_8168_north_499x_white

Kdy bude možné si tohle oblečení koupit? Kolekce by měla být k dostání od července v Nike obchodech a na internetových stránkách.

 

Zdroj: 1