• ppl talk  • Rozhovor se Sárou a Markem z Czechstreetglamour blogu: „Když si vzpomeneme na naše začátky, musíme se dnes smát“.

Rozhovor se Sárou a Markem z Czechstreetglamour blogu: „Když si vzpomeneme na naše začátky, musíme se dnes smát“.

Sára a Marek nejsou jen blogeři, kteří píší společný blog. Kromě pracovního života společně sdílí i ten osobní. Pochází z lázeňského města Teplice a kromě módy a blogování je spojuje mnoho a mnoho dalších věcí… a jakých? O tom více v dnešním rozhovoru se sympatickými blogery z Czechstreetglamour.

 

png3Váš blog vznikl v roce 2012, jak jste se ke vzájemné spolupráci dostali a jak vůbec blog pod vedením dvou blogerů funguje? 

Myšlenku k vytvoření společného blogu nám vnukla naše přízeň k módě, trávili jsme spolu spoustu času, a tak jsme si řekli, že bychom mohli spojit síly a dát se do toho. Když si vzpomeneme na naše začátky, musíme se dnes smát, ale i na to rádi vzpomínáme. Blogování nám za tu dobu přirostlo k srdci a moc nás baví, řekli bychom, že se vzájemně doplňujeme a jde nám to celkem od ruky.

A co taková ponorka?

Občas se samozřejmě stane, že se na něčem neshodneme, ale pokaždé se dokážeme domluvit, nějakým způsobem se přizpůsobit nebo udělat kompromis.

Proč si myslíte, že jsou blogy v současné době tak oblíbené? Upadá snad podle vás kvalita klasických módních magazínů, nebo jsou jen blogeři blíže lidem?

Módní magazíny podle nás neztrácejí svou popularitu, naopak, jejich portfolio se i u nás stále rozšiřuje. Ať už je to magazín nebo blog, obě média mají své výhody i nevýhody. Blogeři jsou lidem určitě blíže než redaktoři, které nemáme šanci blíže poznat, lidé jsou zvídaví, rádi si čtou příběhy ostatních lidí, přečtou si něčí názor a berou blogera jako někoho, koho dobře znají, proto jsou blogy tolik oblíbené.

png5Máte i něco dalšího, co vás dva spojuje, kromě lásky k módě?

Jak jsme psali výše, v soukromí tvoříme pár, takže nás toho pojí opravdu hodně, nikdy se spolu nenudíme.

Jaké návrhářské ikony obdivujete nejvíce?

M: Vybrat někoho konkrétního je opravdu těžké, většinou se to s každou novou sezónou střídá, protože nás vždy zaujme někde něco nového a originálního. V současné době mi svou prací přijde hodně zajímavý Alessandro Michele, který dokázal vdechnout značce Gucci úplně novou a neotřelou tvář.

S: Souhlasím s Markem, jinak se mi dost líbí tvorba Jeremyho Scotta. Přestože to není úplně můj styl, značku Moschino v poslední době oživil neskutečným způsobem.

Co máte na tom druhém nejraději?

M: Sáry preciznost a spolehlivost!

S: Nevím, jestli dokážu vypíchnout jen to nejdůležitější, na Marka se také mohu kdykoliv spolehnout, dokážu se s ním na čemkoliv domluvit a je to zkrátka ten nejlepší parťák do života.

Když vás tolik baví móda, nepřemýšleli jste někdy nad vlastní tvorbou?

M: Rád bych se začal věnovat šití, ale už teď vím, že to bude běh na dlouhou trať. Jinak nad vlastní tvorbou určitě přemýšlíme, ale zatím jen pro sebe a pro radost. Nápady by byly, jen času není úplně dostatek.

S: Zatím pořád studuji a v tomto ohledu nechávám dveře ještě otevřené, uvidíme, co přinese čas.

png4 (3)Jak rádi trávíte volný čas a co nejraději děláte, když se právě nevěnujete módě a blogování?

M: Rád vařím, sportuji a sleduji filmy.

S: Mám to podobně, každý den máme dost nabitý, společně chodíme do fitka, plavat, rádi si zajdeme na něco dobrého do kavárny nebo do restaurace a mezi naše nejoblíbenější aktivity patří kino.

Jak vnímáte styl a co pro vás znamená móda?

M: Styl beru, pokud je tedy autentický, jako vyjádření sama sebe, a módu beru jako dokonalý nástroj k tomu.

S: Styl zůstává pořád stejný, maximálně nepatrně pozměněný, móda se mění každou chvílí.

Zima nám pomalu ale jistě končí, jak to vidíte s letošní dovolenou? Už víte, kam vyrazíte?

Pomaličku plánujeme letní velký výlet po Itálii, kde bychom rádi procestovali pár měst a viděli toho co nejvíce.

png6Jaká je vaše nejoblíbenější barva a co vůbec říkáte na letošní barvy roku – blankytně modrou a světloučce růžovou?

M: Nejoblíbenější barvou je pro mě vojenská zelená.

S: Celkově nemám oblíbenou ani neoblíbenou barvu. Pastelové barvy mám ráda, zrovna blankytně modrý kabát jsem si kupovala někdy na podzim a mám ho moc ráda.

Na závěr nám prozraďte, bez čeho byste nemohli žít?

M: Když si odmyslíme základní věci, jako je vzduch, voda atd., tak – teď to bude znít možná maličko jako klišé, ale – bez životní lásky. Ať už je k čemukoliv nebo komukoliv, bez ní by podle mě život neměl smysl a bylo by to jen pouhé přežívání.

S: Řekla bych, že jsem od přírody docela cílevědomá, takže když nad tím tak přemýšlím, jednou z věcí, bez které bych nemohla žít, je asi „bez cíle“. Ať už je to ve vztahu, v blogování, v životě celkově, je to pro mě jakýsi hnací motor, díky kterému se můžu zdokonalovat, i když jsou to třeba jen zanedbatelné cíle.

Velice děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.


 

Foto: Sára Klugerová, Marek ČernýBez názvu

Czechstreetglamour blog

Facebook, Instagram