• ppl talk  • Seznamte se s modelem značky Gucci, Robin Barnet!

Seznamte se s modelem značky Gucci, Robin Barnet!

Z “obyčejného” kluka z maloměsta, modelem světového kalibru, který chodí přehlídky pro módní legendy jako je značka Gucci nebo Vivienne Westwood. Představujeme vám Robina!
Každý kluk má sen se stát fotbalistou, hokejistou nebo třeba automechanikem. Co Tebe inspirovalo stát se modelem?

Lidé z mého okolí mi říkali, že bych měl modeling zkusit. Tak jsem jeden večer odeslal pár emailů a čekal, co se bude dít. Do několika dní jsem měl od všech odpověď a tak jsem se vydal na osobní schůzky do Prahy. Nicméně ten zvrat, kdy po mě sáhla moje nynější agentura nastal, když jsem byl na brigádě v Obecním domě a objevil mě tam jeden z bookerů agentury Elite.

Jaká agentura Tě jako první oslovila? Pro jakou ses rozhodl a proč? Jaké jsi měl pocity?

Nechtěl bych zmiňovat ostatní agentury, ale na začátcích mě jich kontaktovalo celkem dost. Nakonec jsem se spolu s rodiči rozhodl pro Elite Models, byli nejvíce profesionální. Samozřejmě jsem byl šťastný, síť agentury Elite je po celém světě a má velké jméno. Pro můj start bylo důležité mít za zády silnou agenturu.

Kam vedla Tvá první cesta a kdy?

Moje první cesta byla do Istanbulu, tuším v roce 2009.

Jak probíhala? Ztratil ses někde? Byl si nervózní?

Byl jsem plný očekávání, moc jsem se těšil. Myslím, že všechno co je poprvé, by mělo být trošku dobrodružství a tak i vypadala moje první cesta. Párkrát jsem se ztratil, i když jsem měl svého řidiče, ale to k tomu patří. Nervozita žádná nebyla a zpětně mám na Istanbul jen pozitivní vzpomínky.

Robin Barnet

Co na to říkala rodina a přátelé? Nebylo to pro ně těžké?

Rodina měla určitě obavy, ale vždycky mě podporovala. Co se kamarádů týká, tak Ti to vzali úplně bez problémů, se všemi jsem byl vždycky v kontaktu a někteří mě dokonce v cizině navštívili.

S jakými osobnostmi ses setkal při své práci? Kdo na Tebe nejvíce zapůsobil a překvapil?
 

Při práci v této branži člověk narazí na spoustu osobností a tak už tomu nevěnuji nijak zvláštní pozornost. Nicméně díky své práci jsem se dostal například na narozeninovou párty Bruno Marse v New Yorku, což byl bezva zážitek. Taky jsem měl tu čest pracovat s Vivienne Westwood, či Donatelou Versace a tyto dámy mají velice působivé charisma, hned jsem si je oblíbil. Co se české scény týká, tak mezi mé nejvíce oblíbené osobnosti patří Taťána Kuchařová.

Pro jaké značky jsi pracoval a v současné době pracuješ?
S profesionální kariérou jsem začal v roce 2010 a od té doby jsem možnost pracovat s klienty jakou jsou ať už zmiňovaná Vivienne Westwood, či Versace, tak i další známé módní značky jako Gucci, Calvin Klein, Etro, Ermenegildo Zegna, Iceberg, Kenzo a další… V současné době pracuji na pár projektech v ČR, ale to zatím nebudu blíže komentovat.
Robin Barnet
Jaký je Tvůj nejlepší a nejhorší zážitek z modelingu?

Nejlepší zážitek je pokaždé, když díky modelingu zažiji, nebo poznám něco nového, což se stává celkem často. Nejhorší zážitek mě žádný nenapadá, mám spolehlivé agenty a tak vždy vše proběhlo jak mělo a za to jim děkuji, protože ne každý z mých kolegů měl takové štěstí.

Napadlo Tě někdy, co bys dělal, kdyby Ti Tvá kariéra nevyšla?

Jsem obyčejný kluk z maloměsta, myslím, že když by to nějak nefungovalo, tak by se mi určitě svět nezhroutil. Měl bych klid a čas na studium a v nějaké nové práci bych se taky určitě zorientoval rychle.

Robin Barnet Robin Barnet

Přemýšlel jsi o tom, co budeš dělat, až skončíš s modelingem? Zůstaneš v tomto odvětví?
Zatím jsem o ničem konkrétním nepřemýšlel, ale jak člověk cestuje, spoustu toho vidí a pozná. Škola životem je k nezaplacení a tak bych jednou rád své zkušenosti ze světa zúžitkoval. Ale na to mám ještě čas.
Patříš mezi světoznámé modely. Zastavují Tě lidé na ulici?
Pánský modeling není tak sledovaný, aby někoho lidé na ulici zastavovali. Občas lidé na ulici koukají, nebo příjdou v baru prohodit pár slov, ale to nestojí ani za řeč. V Asii se má věc jinak, tam by se lidé chtěli stále společně fotit, ale pochybuji, že znají moje jméno, nebo odkud jsem. Spíše jsem pro ně vysoká exotická bytost.
Robin Barnet
Kde nejraději trávíš svůj volný čas?
Nejraději trávím svůj čas v Lanškrouně, kde mám rodinu a kamarády. A celkově v České republice, jsem tu málo a tak si tady ten volný čas vždycky rád užiji.
Jaké jsou Tvé plány v nejbližší době? Kam budeš cestovat?
Fashion Week v Miláně, poté mě pravděpodobně bude čekat pár přehlídek v Barceloně a pak hned letím do Šanghaje.