• Lifestyle  • STARÝ DŮM V NOVÉM KABÁTĚ

STARÝ DŮM V NOVÉM KABÁTĚ

Tento dům, postavený roku 1947, byl až do rekonstrukce obyčejným domem, jakých v okolí najdete stovky. Jeho rekonstrukce se však chopil architektonický ateliér ONE!CONTACT, který jej přeměnil v nádhernou moderní rezidenci, o které byste jen těžko řekli, že pochází z minulého století! Pojďte se společně s námi podívat na jeho prohlídku.

Dům leží uprostřed rozlehlé zahrady, která je ideálním prostředím pro relaxaci či pro pořádání rodinných večírků. Zahrada je řešena v jednoduchém, minimalistickém stylu evokujícím asijské zahrady. Na rozdíl od současných trendů architekti zvolili pouze nízké, tak trochu symbolické oplocení, aby byl celý pozemek co nejvíce propojen s okolní přírodou a lesy.

Dům samotný doznal razantních změn a z původní stavby zůstaly v podstatě pouze fragmenty zdí. Byly otevřeny nové otvory, aby do interiérů pronikalo co nejvíce světla. K domu byla přistavěna nová část, kde bylo umístěno schodiště. Celý dům byl pak oblečen do jasně bílého pláště, oživeného dřevěným obkladem.

Interiéry domu jsou pak zařízeny v minimalistickém duchu. Byly očištěny od zbytečných příček a přízemí bylo propojeno v jeden velký celek s francouzskými okny, která umožňují snadný přístup do zahrady. Dominantou je bezesporu velký betonový blok krbu v jídelní části. Povrch z tmavé betonové stěrky vypadá úžasně a tvoří dokonalý kontrast k průhledům do zelené zahrady. Kuchyňská linka byla vybrána v bílém lesku. Kousek opodál stojí jídelní stůl s deskou, jež byla vybroušena z kmene dubu. Její nezačištěné okraje a přírodní kresba dřeva vnáší do interiéru dotek přírody. S betonovou stěrkou se setkáme také v obývací části na panelu za televizní obrazovkou. Jediným dalším zařízením je pouze minimalistická pohovka, která celý koncept harmonicky dotváří.

Po samonosném prohnutém rameni schodiště se pak dostaneme do prvního patra, kde se nachází ložnice, koupelny a šatna. Také zde panuje především minimalistický styl obohacený luxusními designovými solitéry.

Poděkování a zdroj fotografií: ONE!CONTACT