• Lifestyle  • Tajný tip na dovolenou: Zimní radovánky v přírodě a odpočinek v hlavní roli

Tajný tip na dovolenou: Zimní radovánky v přírodě a odpočinek v hlavní roli

Hledáte ideální místo pro zimní dovolenou, které by dodalo energie vašemu tělu i duši? Máte rádi širokou nabídku sjezdovek, skvělé jídlo a kvalitní wellness? Pak byste neměli minout hotel Theresa.

Údolí Zillertal je doslova napěchované sjezdovkami, takže i kdybyste se snažili sebevíc, ani při týdenním pobytu nezvládnete všech 542 kilometrů projet. Lanovky jsou ultra moderní a sněhová jistota vysoká, což v kombinaci s celoročně otevřeným Hintertuxským ledovcem, dělá z tohoto údolí nejuniverzálnější lyžařskou oblast Rakouska. Vykrajovat zde můžete carvingové oblouky, projíždět se v boulích i v hlubokém sněhu, případně vyzkoušet nějaké triky v U-rampě. Maximum adrenalinu pak zažijete na sjezdovce Harakiri, která je místy prudší než skokanský můstek. Nechybí ani měřený slalom a video tratě. Chcete-li brázdit svahy první, stačí si objednat CAT skiing.  Pauzu na oběd si můžete udělat v některé ze stovky horských chat, kde servírují skvělé tyrolské i zillertálské speciality. Třináct z nich bylo dokonce oceněno kuchařskými čepicemi průvodce Gault Millau. Ochutnat můžete třeba smažené taštičky Krapfen se sýrovou náplní, špecle se sýrem „Käsespätzle“, císařský trhanec Kaiserschmarrn, opékané brambory s masem „Tiroler Gröstl“ nebo jablkový štrúdl. Na drink pak doporučujeme zajít do iglú baru White lounge na vrcholu Ahorn, odkud jsou dokonalé výhledy. Nechybí ani bobová dráha Arena Coaster a čtrnáct sáňkařských drah. Půjčovny najdete na všech významných nástupních místech.

Neobyčejné místo pro odpočinek

Kvalitních hotelů a penzionů zde najdete spoustu, ale bezkonkurenční wellness a labužnické hody zažijete jen v hotelu Theresa. Voda, dřevo a plápolající krby v interiéru hrají hlavní roli a vytvářejí atmosféru absolutní pohody. Na výběr je z mnoha druhů pokojů a suit. Některé se chlubí rustikálním stylem, jiné například vířivkou. Vrcholem luxusu je pak patrový penthouse Theresa, kde nechybí finská sauna, infrasauna, krb, vinotéka, ani rozlehlá terasa s výhledy na okolní hory.  

Zajet si do Zillertalu jenom kvůli lyžování by bylo škoda. Zejména v případě tohoto hotelu z prestižního sdružení Best Alpine Wellness, který ve svých útrobách nabízí do posledního detailu promyšlené spa s pěti bazény, několika saunami, vířivkami a luxusními odpočívárnami. Nezapomenutelný je zejména venkovní bazén se slanou vodou, kde můžete relaxovat a vychutnávat si pohledy na běžkaře, jejichž stopa prochází přímo kolem vás. Závodní plavci si pak užijí v adults only bazénu s úctyhodnou délkou 25 metrů. Voda ve všech bazénech je neobvykle příjemná. Obsahuje totiž kyslík a ozon a téměř žádný chlor. Namoženým svalům dejte odpočinout při některé z terapií, které rovněž čerpají ze síly rakouských hor. Třeba prostřednictvím masáže s olejem ze sviště horského, který uvolní nejvíce namožené oblasti vašeho těla. Vychutnat si můžete další léčebné a kosmetické procedury. V případě zájmu vám na míru sestaví i hubnoucí program metabolic balance, podle kterého vám budou po celou dobu pobytu vařit.

Když už jsme u jídla, v tomto směru rozhodně strádat nebudete. Zdejší gurmánská snídaně vás připraví na skvělý den, bez ohledu na to, jaké činnosti se budete věnovat. Poté vás čeká lehčí oběd následovaný dezerty a na závěr dne večeře o pěti chodech. Skvělá jsou masa, ryby i nízkokalorické menu. Za labužnickými zážitky stojí Stefan Egger, šéfkuchař, majitel a bývalý ultramaratonec v jedné osobě. Ten si oblíbil zdravou kuchyni a z lokálních produktů vařil dávno předtím, než to přišlo do módy. Vybírá to nejlepší z pestré palety chutí rakouské kuchyně, které servíruje v moderním pojetí. Vymyslel třeba alpské sushi, které připravuje výhradně z lokálních ingrediencí včetně rýže, kterou kupuje v Dolním Rakousku. Místo sójové omáčky pak používá černé pivo a wasabi. V hotelu mají také vlastní med, víno a gin, které vyrábějí Stephanovy dcery. Ať už si vybere jakýkoliv drink, nejlépe si ho vychutnáte na baru, kde každý den hraje živá hudba. Protože do hotelu jezdí sportovně zaměření hosté, na žádný dress code si zde nehrají. V županu tak klidně můžete i na oběd.

Hotel nezapomíná ani na nelyžaře. Těm je k dispozici moderní fitness centrum a bohatý sportovní program. Hned u hotelu najdete třicet kilometrů běžeckých tratí, kluziště i curlingovou dráhu s umělým osvětlením. Hotel má i vlastní průvodce s dokonalou znalostí místního terénu, díky kterým si můžete vychutnat outdoorový zážitek šitý na míru. Hotelový sporťák vás vezme třeba i na snowbike, sami se pak můžete projet na stroji Harley Davidsone. Ten je hostům k dispozici zdarma, stejně jako všechny sportovní aktivity. Pokud vlastníte lovecký lístek, jste Stefanem zváni do hotelového revíru. Samozřejmostí jsou slevy na lanovky i zajištění transferu na sjezdovky. Speciální nabídky najdete online na www.theresa.at, kde je většina informací česky. Čeští hosté jsou zde totiž vždy srdečně vítáni.

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace hotelu Theresa

Zdroj fotografií: Theresa hotel

Marketing manager