• Styling  • TREND ZIMY – Červená od hlavy k patě

TREND ZIMY – Červená od hlavy k patě

Red is new black. Červená je tuto sezónu naprosto nepostradatelným společníkem vašeho šatníku. Možná jste již tento trend zaregistrovali, ale pořád si ještě nejste jisti tím, jak na něj? My jsme pro vás připravili kompletního průvodce, jak červenou nosit a kde se inspirovat…

Červená, červená, červená – je právě teď všude. Největším trendem je nosit outfit v červené barvě od hlavy až k patě. Co ale vlastně tahle barva znamená? Pokud se podíváme na typologii barev, tak zjistíme, že červená je barvou tepla, životní síly a aktivity. Přednost jí proto dávají lidé cílevědomí, úspěšní, energičtí a tvořiví. Červená barva evokuje silné emoce – od lásky až po hněv či agresi. No a protože je právě rok 2017 rokem ohnivého kohouta, který značí velké změny, asi není ani čemu se divit, že i v módě se instinktivně sáhlo po červené barvě.

Barva zimy 2017
Každý rok se volí trendové barvy pro nadcházející sezónů. Letos byla jednou z nich také červená, která díky svojí výrazné povaze zasvítila více než jiné. Pokud nahlédneme do pantone vzorníků, uvidíme celou škálu trendy odstínů červené. Hlavní hvězdou je letos čistá červená, rumělková a šarlatová, jako další jsou zde i malinová, rudá a karmínová, ale také odstíny přiklánějící se k cihlové až oranžové barvě.

Inspirace přímo z přehlídkového mola
Červená se objevila na všech zásadních přehlídkách. Značka Givenchy například představila kolekci, která se skládala pouze z červených modelů. Také značka Max Mara měla v úvodu kolekce několik od hlavy k patě červených outfitů. Fendi poslalo na mola všechny modelky s vysokými lesklými kozačkami v různých odstínech červené. A stejně tak modelky na přehlídce Victoria Beckham měly červené kozačky doplněné vínovými modely. Kde se neobjevily celé outfity, tam se použila alespoň červená na detailech, ale červená v podzimních kolekcích světových návrhářů naprosto ovládla přehlídková mola.

Street style
Na tento trend z přehlídkových mol okamžitě zareagovaly ty nejznámější blogerky, youtuberky a influencerky z celého světa. A tak se záhy po představení podzimních kolekcí (na jaře tohoto roku) začaly objevovat v ulicích první modely složené z červené barvy od hlavy k patě. S příchodem podzimu se tento trend rozběhl naplno, a tak se dnes červené kozačky staly téměř poznávacím znamením podle kterého můžete celkem s jistotou zařadit člověka, který dělá v módním businessu nebo je velkým módním nadšencem. Velkou oblibu mají také červené kalhotové kostýmy a nebo červené huňaté svetry. A stále platí, že za hvězdu letos budete v celočerveném outfitu.

Jak nosit červenou v během dne
I na denní nošení je model seskládaný pouze z červené barvy zcela nositelný. Pokud ovšem nepatříte zrovna mezi ty, kteří si libují v tom zářit na dálku a přitahovat pozornost okolí, pak sáhněte pouze po červených doplňcích. Ideálním kusem jsou již zmiňované kotníčkové boty nebo kozačky, stejně jako svetr, ale skvěle bude fungovat i červená kabelka (nebo třeba trendová ledvinka) a nebo velké náušnice. Stejně tak nemusíte volit zrovna sytou a výraznou červenou barvu, ale inspirujte se u modelů Victorie Backham a sáhněte po tlumených vínových šatech nebo sukni s velkým svetrem a výrazně červené k nim obujte jen boty. Skvělou kombinací je pak také cihlová červená v kombinaci s hnědou a nebo tmavě zelenou. Nebojte se a jděte do toho, protože v těchto smutných a sychravých dnech by vás červená barva mohla rozzářit a vlít vám novou energii do žil.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17