• Lifestyle  • Úspěšný film Než skončí léto míří do kin

Úspěšný film Než skončí léto míří do kin

Filmový snímek Než skončí léto, který zahájil festival Tady Vary, vstupuje do kin. Tento originální film s sebou přináší hloubku, emoce, skvělé herecké výkony a myšlenku, že život je krásný i proto, že se nedá naplánovat.

Australské drama Než skončí léto (Babyteeth) od režisérky Shannon Murphy se stalo diváckým hitem loňského festivalu v Benátkách a ovládlo i filmovou přehlídku Tady Vary. Snímek během zahajovacího večera zhlédlo v 96 kinech po celé ČR téměř 4000 diváků. Od 9. července ho můžete díky KVIFF Distribution (společnému distribučnímu labelu MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms) zhlédnout ve všech kinech.

Než skončí léto vypráví příběh šestnáctileté Milly, která se navzdory vážné nemoci cítí více naživu, než kdy předtím – právě se totiž zamilovala do průšviháře Mosese. Millin nový přítel je pro její rodiče noční můrou, brzy se ale ukáže, že setkání s láskou je to nejlepší, co Millu a potažmo celou její rodinu mohlo potkat.

„V tomto případě bych si dovolila říct, že právě proto, že jde o debut, je film takhle dobrý. Jsou věci, které jdou zažít jenom v prvním vztahu, v první práci nebo s prvním filmem, a ty se už pak nikdy neopakují. Než skončí léto je sice snímek o vážné nemoci, prožijete s ním ale krásné a nezapomenutelné chvíle.“ – Anna Lísalová (Aerofilms)

Film vychází z divadelní hry australské dramatičky a herečky Rity Kalnejais, která už při svém prvním uvedení v roce 2012 na celou sezónu vyprodala divadlo Belvoir Street v Sydney. Po skvělé hře, která zaujala producentku Alex White a výkonnou producentku Jan Chapman, se Rita Kalnejais chopila práce na filmovém scénáři.

Roli Milly si zahrála Eliza Scanlen, kterou můžete znát z HBO série Ostré předměty nebo z filmu Malé ženy režisérky Grety Gerwig, ve kterém ztvárnila Beth, jednu ze sester Marchových. Eliza nedávno dokončila práci na filmové adaptaci románu The Devil All the Time režiséra Antonia Campose pro společnost Netflix, kde si zahrála mimo jiné po boku Toma Hollanda, Chrise Evanse, Mii Wasikowské, Billa Skarsgårda a Roberta Pattinsona.

Toby Wallace si za svůj výkon v roli Mosese odvezl z loňského festivalu v Benátkách Cenu Marcella Mastroianniho pro nejlepšího mladého herce. Ve filmu uvidíte také herce Bena Mendelsohna, držitele ceny Emmy, který byl hostem 50. MFF Karlovy Vary v roce 2015, kde představil film Hazardní hráči. Essie Davis, která si zahrála Millinu matku, se objevila v seriálu Hra o trůny, v roce 2014 si zahrála hlavní roli v hororovém snímku Babadook.

Než skončí léto je zdařilým debutem, který se vyhýbá klišé, má jedinečnou atmosféru a obsahuje momenty, které ve vás vyvolají radost, smutek a možná až fyzickou bolest.

Zdroj: Aerofilms