• Styling  • Vánoční večírek v práci – jak zazářit

Vánoční večírek v práci – jak zazářit

Za chvíli to tu bude zase – vánoční večírek v práci se všemi vašimi kolegy a hlavně šéfem. Chtěli byste letos trochu více vystoupit z šedi a ukázat svým spolupracovníkům, že sebevědomí vám tedy nechybí? A nebo se prostě jen chcete zase jednou trochu blýsknout před kolegyněmi? Čtěte dál a odhalte s námi 4 fashion tipy, jak se na takovou událost obléknout…

Podceňovat dress code v práci je v česku bohužel trochu typický jev. Ale ani když máte možnost nosit do kanceláře uvolněnější oblečení nebo máte na pracovišti zavedené casual pátky, tak to neznamená, že byste se měli přestat zamýšlet nad tím, jak v práci vypadáte. Protože podle toho, co máte na sobě vás vaše okolí neustále vyhodnocuje. Vkusně a vhodně oblečený člověk dostane vždy při prvním pohledu více pomyslných plusových bodů než někdo, kdo nad tím jak se oblékl, vůbec nepřemýšlel. A stejný princip platí i při teambuildingových akcích jako je vánoční večírek. Protože možná že zrovna tady můžete vedení ukázat vaše kvality.

1) Obecná pravidla dobrého outfitu
V první řadě platí (a budu na to upozorňovat stále dokola) – perfektně sedící oblečení a kvalitní materiály jsou základem pro dobře zvolený outfit.
Při oblékání na pracoviště, či setkání s kolegy, byste měli dodržovat pravidla dress codu vaší firmy. Například si dejte pozor na příliš hluboké výstřihy, topy bez rukávů, příliš krátké sukně nebo příliš volnočasové a sportovní oblečení.
Pokud jdete na společenskou akci, oblékejte se přiměřeně její formálnosti nebo maximálně o jednu třídu výš. Váš outfit by tedy neměl být ani méně elegantní než je dress code akce, ale ani by neměl být mnohem více formální, než se očekává.
Základem pěkného oblečení jsou i čisté a upravené boty. Pozor na tvarově a stylově zastaralé modely společenské obuvi, které vytahujete jednou do roka na nějakou událost už od dob tanečních na střední škole.

2) Když chcete být ženská a sofistikovaná

Pro ty, které se cítí nejlépe v odstínech růžové barvy, romantických košilkách a sukních, se na vánoční večírek nejlépe hodí šaty. Šaty jsou sázkou na jistotu i pro všechny ostatní, pokud se při jejich výběru budete řídit pravidly z prvního bodu tohoto článku. Naprosto úžasně budete vypadat v sametových šatech s ¾ rukávem, v délce sukně po kolena, a to v tmavých odstínech vínové, petrolejové nebo zelené barvy. Takové šaty o vás budou říkat, že se nebojíte experimentovat a být výrazná, ale zároveň budí dojem sofistikované elegance. Doplňte je jednoduchými černými lodičkami, zlatými řetízky s přívěsky a jemnými hodinkami.

3) Když chcete působit sebevědomě a silně

Pokud nejste zrovna typ ženy, která má ráda sukně a šaty, sáhněte na vánoční večírek po kalhotovém kostýmu. Ale ne jen tak ledajakém, žádné šedé sako a kalhoty. Pro večírek se hodí komplety z výraznější tkaniny, například z brokátu s geometrickým nebo květinovým vzorem. Doporučuji zvolit decentní a střídmý dekor na tmavším poli, který nebude příliš strakatý. Jednoduššími, ale stále efektními kombinacemi bude i výraznější sako s jednobarevnými kalhotami nebo naopak vzorované kalhoty s jednodušším sakem nebo elegantní bílou košilí. Tento outfit bude působit profesionálně a zároveň originálně. Vše doplňte zlatými visacími náušnicemi a náramky a k tomu lodičkami na kitten podpatku nebo elegantními mokasíny.

4) Když chcete být trendy

Pracujete v kreativním prostředí a váš pracovní dress code tak může být trochu odvážnější? Nebo možná jen ráda experimentujete a módou se bavíte? Tak či onak chcete být na vánočním večírku za hvězdu trendů. Pak sáhněte po jednobarevných outfitech. Letos to vyhrává jako trendy barva červená, ale nešlápnete vedle ani s růžovou, zelenou nebo klasicky bílou barvou. Nebojte se ani výrazných materiálových kombinací s krajkou nebo lesklou kůží. Ideálně dolaďte outfit lodičkami ve stejné barvě a nebo sáhněte po tělové nebo černé barvě.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18