• Fashion News  • Zemřela návrhářka L’Wren Scott

Zemřela návrhářka L’Wren Scott

V pondělí 17. března 2014 obletěla svět šokující zpráva. L’Wren Scott, přítelkyně Micka Jaggera a především slavná modní návrhářka, byla nalezená mrtvá ve svém bytě na Manhattanu.

Scott

L’Wren Scott, původním jménem Luann Bambrough, se narodila 28. dubna 1964 ve městě Roy, v Utahu, kde ji vychovávali její adoptivní rodiče. Její kariéra začala, když si jí všiml fotograf Bruce Weber, při focení pro Calvin Klein. Ta se na jeho návrh přestěhovala do Paříže a začala se živit jako modelka. Pracovala pro značky jako je již zmiňovaný Calvin Klein, Chanel nebo Thierry Mugler. V té době si také změnila své jméno na L’Wren. Později se vrátila zpět do Kalifornie a začala sama navrhovat.  Mezi její věrné zákaznice patřily Michelle Obama, Carla Bruni-Sarkozy, Naomi Campbell, Reese Witherspoon, Christina Hendricks, Jennifer Lopez, Sandra Bullock a Uma Thurman. Navrhovala také filmové kostýmy, například pro filmy Diabolique, Dannyho parťáci, Eyes Wide Shut. A také pro dokumentární film o kapele Rolling Stones, jejíž frontman Mick Jagger byl jejím partnerem od roku 2001.

scott, jagger

L’Wren nalezla mrtvou její asistentka kolem 10 hodiny dopoledne, newyorského času, oběšenou na šátku na klice od francouzského okna. Vše prozatím nasvědčuje tomu, že se jedná o sebevraždu, ovšem L’Wren nezanechala ani žádný dopis na rozloučenou. Pouze asi hodinu a půl před smrtí, volala své asistence, aby za ní přišla do jejího bytu na 11. Avenue.

Její přítel Mick Jagger dokonce zrušil turné Rolling Stones po celé Austrálii a Novém Zélandu.  Mick a L’Wren spolu chodili celých 13 let.  Jagger prostřednictvím svého mluvčího sdělil pouze to, že je “naprosto šokovaný a zdrcený”.

Vyšetřování samozřejmě nadále pokračuje, zatím se pouze spekuluje o tom, že důvodem k sebevraždě mohly být údajné dluhy věřitelům z její společnosti LS Fashion.

Scott

Zdroje obrázků: 1, 2, 3