• Beauty  • Zkrášlující jedlá soda

Zkrášlující jedlá soda

Jedlou sodu zná asi každý. Většina z nás ji používá na pečení, možná na čištění, nebo třeba při pálení žáhy. Soda je ale také výborným kosmetickým pomocníkem, dá se využít mnoha způsoby… My vám pár tipů přinášíme!

1. Pleť

Na pleť sodu můžete použít třeba jako peeling, kdy stačí bílý prášek smíchat s troškou vody a na pleť nanášet jemnými krouživými pohyby. Touto pastou odstraníte odumřelé kožní buňky, pleť se prozáří a projasní.

Další typ je sodu smíchat s medem, nanést na pleť, nechat působit a potom smýt. Tato kombinace je výborná pro pleť trpící na černé tečky a akné.

2. Zubysoda beleni zubu

Smíchejte sodu se zubní pastou, naneste na kartáček a zuby vyčistťe. Sodu můžete také smíchat s citronovou šťávou. Nepoužívejte ale na citlivé zuby.

3. Nehty

Používáte na nehty tmavé laky a vaše nehty jsou od nich zažloutlé? Vyzkoušejte stejnou směs jako na bělení zubů i na vaše nehty.

4. Koupel

Přidejte asi 100g jedlé sody do koupele. Soda je zásadotvorná a díky tomu bude pokožka nádherně vláčná.

5.Vlasy

Soda pomáhá vymýt nánosy gelu, laku a olejů z vlasů, které klasickým šamponem vymýt nejdou. Přisypte sodu do vašeho oblíbeného šamponu a vlasy umyjte jak jste zvyklí. Po vysušeni budou krásně lesklé a odlehčené. Šamponem se sodou ale vlasy neumývejte moc často. Pokud jsou vaše vlasy hodně zatížené, tak jednou týdně, jinak stačí jednou za měsíc.

soda

 

Pokud hledáte účinnou a levnou náhradu za suchý šampon, nebo vám jenom váš oblíbený došel a vy nutně potřebujete tento zázrak použít vyzkoušejte sodu. Funguje úplně stejně jako suchý šampon. Stačí prášek nasypat ke kořínkům, vmasírovat, potom pečlivě vyčesat a můzete vyrazit do ulic!

Soda má spoustu využití… Je to fantastický pomocník, který stojí za to vyzkoušet při zkrášlování!

 

Zdroje: 1, 2 ,3