• Fashion News  • 10 filmů, které musí vidět každý fashionista

10 filmů, které musí vidět každý fashionista

Podzim už na nás udeřil v plné síle a i když milujeme letní večírky a procházky, nastává období, kdy si můžeme užívat v pohodlí domova a dokoukat všechny filmy, které by měl každý milovník módy a stylu vidět. Užijte si pořádný filmový maraton zasněte se a inspirujte.

Usaďte se pohodlně u televize, připravte si teplý zázvorový čaj s citronem a ponořte se do úžasných příběhů plných módy. Představujeme vám ty nejlepší fashion filmy, které vám nedovolí odtrhnout se od obrazovky:

Ďábel nosí Pradu (2006)

Schválně, kolikrát už jste tento film viděli? Já snad stokrát a víte co? Opět neodolám.  Meryl Streep jako Miranda Priestly, šéfredaktorka časopisu Runway je dokonalá a inspirující. Tuhle romantickou komedii z prostředí světa fashion časopisů nejde nemilovat.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Tento nádherný a inspirativní film se nesmazatelně zapsal nejen do paměti několika generací divaček, ale také do dějin módy a proto ho nemůžeme opomenout. Ikonické černé šaty se objevují v nejrůznějších podobách, ale asi nejznámější jsou v úvodní scéně, kde půvabná Audrey Hepburn modelu Givenchyho, s obřími slunečními brýlemi a croissantem v ruce obdivuje šperky ve výloze Tiffany & Co. Užijte si noblesu a zasněte se.

Dior a já (2014)

Krásný francouzský dokumentární snímek Dior a já otevírá  dveře do mýty opředeného světa módního domu Christian Dior. Nový umělecký ředitel Raf Simons právě připravuje svoji  první kolekci haute couture. na chvilku se stanete součástí každodenního í pracovního shonu světa vysoké krejčoviny s tajemnými ozvěnami minulosti úspěšné značky Dior.

L’Amour Fou (2010)

Film je nevšedním zážitkem, ne jen pro ty, kdo se zajímají o módu. Život, dílo a jedinečná sbírka umění legendárního módního návrháře Yves Saint Laurenta očima jeho celoživotního partnera Pierra Bergé.
Celovečerní dokument režiséra Pierra Thorettona je velmi vytříbeným, působivým a zvláštním vyznáním lásky. U příležitosti aukce obrovské sbírky uměleckých předmětů z pozůstalosti legendárního francouzského módního návrháře vzpomíná jeho celoživotní partner a manažer Pierre Bergé na společný život.

Zářijové číslo (2009)

Jestli jste tenhle dokument neviděli, pak jako byste o fashion světě nevěděli nic. Anna Wintour vám  ukáže, jak se skládá a připravuje „Fashion Bible“, tedy zářijové číslo časopisu Vogue. Do tohoto dokumentu se určitě zamilujete stejně, jako my.

Yves Saint Laurent (2014)

Originální, provokativní, výstřední a inspirativní, jedinečný ale i plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. Toto je jeho příběh…Jeho jméno se stává symbolem kreativity a luxusu. Jeho návrhy mění a vytvářejí nové trendy v módě. Užijte si jeho příběh.

Coco Chanel (2009)

Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců, nejen to je příběh Coco Chanel! Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. Cestou jedné módní ikony, která ukazuje vzestup chudé dívky, obdivuje krásu, nezlomnou píli a talent i opravdu výjimečnou Audrey Tatouo v titulní roli.

In Vogue: The editor’s eye (2012)

Užijte si exkluzivní dokument, který poodhaluje zákulisí nejvlivnějšího módního časopisu na světě – vyprávěný očima několika nejznámějších módních redaktorů. Na základě výjimečných archivů magazínu Vogue, film prozkoumává kulturní dopad časopisu od jeho založení v roce 1892.

Velký Gatsby (2013)

Snímek australského režiséra Baze Luhrmanna, který má na svědomí i  Moulin Rouge, je  pastvou pro oči nejen pro filmové fanoušky, ale i pro milovníky módy. Na návrzích unikátních kostýmů se  podílela Miuccia Prada, která se při tom inspirovala tvorbou značky Prada z posledních dvaceti let a samozřejmě i dobovou módou.
A aby krásy a luxusu nebylo málo, všechny šperky ve filmu jsou od firmy Tiffany. Neumím se představit lepší kombinaci.

Sex ve městě (2008)

Tyhle čtyři hrdinky si prostě nemůžete nechat ujít.  Fashionista, který filmy nebo seriál neviděl, jako by nebyl. Móda ze Sexu ve městě se stala naprostým fenoménem. Rebecca Weinberg, která na kostýmech pracovala spolu s Patricií, přiznala, že jim chodily dennodenně balíky s oblečením, snad každá  módní značka si přála to  objevit se v něm. Hrdinky seriálu pro ně byly tou nejlepší módní vizitkou. I když Carrie neustále zásobovaná botami od Manola a v ruce s pohupující se kabelkou značek Dior, Gucci nebo Fendi, nechte se jejím šatníkem  inspirovat každá.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...