• Styling  • 5 trendy punčoch aneb čím ozvláštnit zimní outfit?

5 trendy punčoch aneb čím ozvláštnit zimní outfit?

Punčochy a punčocháče doprovází v zimním období ženy prakticky všude, do práce, za zábavovou či třeba na plesy. Díky široké nabídce a kreativním hlavám návrhářů si dnes můžete vybrat prakticky jakýkoliv vzor či barvu a dodat svým nohám pořádný šmrnc. Že jste spíše kalhotový typ? Mrkněte na tyto trendy punčochy a určitě uděláte aspoň jeden výjimku.

Punčochy a punčocháče už dávno nenosíme jenom za účelem, aby nás zahřály, o čemž svědčí i mola Fashion Weeků, které pravidelně přináší nové myšlenky, jako obrátit náš styl vzhůru nohama.

Kytičky a černá elegance

Květinový vzor dominuje přehlídkovým molům po celý rok, ve více ročních obdobích. A týká se i punčoch a punčocháčů! Zapomeňte však na pestrobarevné neonky s různými druhy květin, ty váš outfit v pestrobarevnou zahradu nepromění, protože sluší doopravdy málokomu. Vsaďte na černou eleganci a pořiďte si silonky opatřené květinovým vzorem. Skvěle ladí se zimními kozačkami!

Geometrie a hra s proužky

I geometrie je trend, který si můžeme dovolit všude od plavek až po kabáty. Vyzkoušejte ho i na punčochách. Ať už vsadíte na proužky, vlnky nebo puntíky dejte si  pouze pozor, aby se netřískal s jiným kouskem oděvu. Výhodou geometrie je, že ladí k formálnímu stylu, ale působí promyšleně i se sportovní obuví.

3D punčochy

A co takhle pohrát si s plastickými vzory? K zimnímu období totiž ladí silonky poseté jemnými kamínky, které mohou připomínat sněhové vločky, kapky rosy nebo tvořit jakýkoliv zajímavý vzor. Zajímavé jsou také varianty, kdy jednotlivé kamínky tvoří dohromady nějaký vzor, třeba sličnou labuť.

Síťované punčochy

Troška punku do módy zkrátka patří. Výrazným prvkem, který ukáže váš styl v úplně jiném světle, jsou síťované punčochy. Tento trend si letos vyžádal pozornost na mnohých týdnech módy a to nejen k volnočasovému stylu, ale také k romantickým a formálním šatů. A co je nejžhavější trend, díky kterému vám zároveň nebude zima? Nechte své síťované punčochy pouze vykukovat, z roztrhaných džín a budete neodolatelná.

K sexy punčochám sexy prádlo

I když na zimu se více hodí punčocháče, nebo také punčochové kalhoty, které zakryjí nohy až po pás, určitě se vyplatí mít v šatníku také punčochy, které jsou zakončeny buď samodržící krajkou či stužkou nebo uchyceny podvazkovým pásem. Využijete je i v zimě, na plesy, na večírky a další slavnostní večery. Spojte příjemné s užitečným a pořiďte si k sexy punčochám i nové, elegantní prádlo.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6