• Beauty  • 6 potravin, které potlačí hlad

6 potravin, které potlačí hlad

Ano, je to tak. Jsou jídla, která jsou nejen zdravá, ale která navíc přirozeným způsobem potlačují náš apetit, brání nezvladatelným záchvatům hladu a navíc zrychlují metabolismus. Takže pokud chcete ubrat pár kilo, neznamená to že musíte začít hladovět. Je to především o tom, začít jíst ty správné věci.

1. Mandle

Že jsou mandle díky vysokému obsahu antioxiadantů, vitamínu E a hořčíku superzdravé, to víme všichni. Z různých výzkumů vyplývá, že mandle vás zasytí na dlouhou dobu a díky vyváženému množství zdravých mononenasycených mastných kyselin a vlákniny nebudete mít potřebu tolik jíst, takže jsou ideálním pomocníkem při hubnutí.

almonds-in-a-bowl-on-wooden-table-max

2. Jablka

Jablko obsahuje vlákninu a pektiny které se postarají o to, abyste se rychle cítila sytá. Jelikož každé sousto jablka musíte pořádně rozkousat, jíte tak automaticky pomaleji a pocit plnosti se dostaví o to rychleji.

crop

 

3. Červený pepř

Studie dokazují, že červený pepř tlumí chuť k jídlu a uvádí metabolismus do optimální rychlosti, při níž se spaluje nejvíce kalorií. Proto červeným pepřem nešetřete a přidávejte do jídla klidně půl čajové lžičky.

37d7652c4553f7cfdd65d13b02b745eb

 

4. Batáty

V průměrně velkém pečeném batátu ve slupce najdete skoro 4g vlákniny. Potraviny s jejím vysokým obsahem podporují hubnutí snižováním chuti k jídlu a pokušením se přejídat – rychleji vás totiž zasytí, takže nepřijmete tolik kalorií. Vláknina navíc celkově zlepšuje zažívání.

9d7bb57fc002fc31539652b71313a8fb012073aa

5. Losos

Losos obsahuje Omega-3-mastné kyseliny, které napomáhají pocitu sytosti. Omega-3-mastné kyseliny zvyšují totiž v těle hladinu hormonu zvaného leptin. A ten umí dokonalou věc: redukuje váš apetit tak, že nemáte hlad.

Grilled salmon with spinach, lemon and thyme

 

6. Zázvor

Tento kořen je opravdový všelék.  Zázvor totiž patří mezi suroviny, jejichž konzumace zahřívá organismus a vlivem toho dochází ke zrychlování metabolismu a efektivnímu spalování přijaté energie. Mimo jiné ale stimuluje různé chuťové pohárky, což má ten efekt, že nebudete mít potřebu mlsat ani sladkosti ani slané pochoutky, jako jsou chipsy nebo tyčinky.

1570618

Zdoje: 1234567