• Lifestyle  • 7 destinací, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

7 destinací, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

Máte chuť po zimě vycestovat? Připravili jsme pro vás výběr destinací, kam se vydat během jara. Od pláží po hory a vše mezi tím.

Stockholm
Stockholm je příjemné město na procházky jak starými uličkami, tak i novějšími městskými čtvrtěmi nebo po nábřežích. V málokterém velkoměstě můžete jezdit bezpečně na vypůjčeném kole po všudepřítomných cyklotrasách a obdivovat přitomnekonečnévodní plochy, kulturní akce nebo památky. To vše doplněné úžasnou severskou atmosférou.

Florencie
Florencie, srdce Toskánska, patří mezi perly Itálie i celého světa. Na každém kroku zde doslova zakopnete o palác, sochu od slavných mistrů či antickou památku. Už jen při pouhé procházce tak zaplesá srdce i toho nejzarytějšího skeptika a odpůrce poznávacích výletů. Nad bohatou historií města, kde se psaly dějiny, bude žasnout každý.

Istanbul

Istanbul má ve svých uličkách zakořeněnou jakousi mystiku a kouzlo starého světa. Největší město Turecko nabízí tolik, co žádné jiné. Žijí tu vedle sebe muslimové, židé i křesťané. O nádherné památky zde není nouze, v místních restauracích si zaručeně pochutnáte a za výhodné ceny nakoupíte svým blízkým. V Istanbulu je více než jinde vidět pomalejší a neuspěchaný život, silné spojení s minulostí i pohostinnost obyvatel.  

Zermatt
Zermatt ležící pod světoznámým Matterhornem patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším turistickým střediskům ve Švýcarsku. Proslavený je kromě blízkosti Matterhornu také tím, že sem nikdy nemohly jezdit automobily. Všichni motorizovaní návštěvníci tak musí zanechat své auto na rozsáhlém krytém parkovišti v Täschi a do Zermattu pak dojet vlakem . Je to vyhledávané lyžařské, turistické a horolezecké centrum, takže pokud milujete hory, tohle místo je přímo pro vás.

Madrid
Madrid je poměrně mladé, obrovské město se 3 miliony lidí. Je hlavním městem Španělska teprve od poloviny 16. století, proto nečekejte, že narazíte na malebné středověké uličky, kde se schováte před poledním žárem, ba naopak, těšte se spíše na monumentální architekturu, která vás ohromí spíše svou velkorysostí. Na každém kroku máte pocit, že metropole je urbanisticky výborně řešená. Všude je spousta parků, příjemných zákoutí, cítíte se tu uvolněně, s pocitem, že město je tu pro vás.

Kypr

Kypr je nejvýchodnějším ostrovem Středozemního moře. Ze severu ho objímá Asie a z jihu Afrika. Leží ze všech středomořských ostrovů nejjižněji a tak není divu, že je tu turistická sezona nejdelší. Dovolenou si tu neužijí jen milovníci moře, ale také bohaté kultury a vynikajícího jídla.

Gdaňsk
Na břehu Baltského moře leží půvabný Gdaňsk, který sehrál v dějinách země hned několikrát významnou roli. Ačkoli bylo v průběhu minulého století centrum města téměř zničeno, rekonstrukce na sebe nenechaly příliš dlouho čekat. Projděte se řadami drobných pestrých domků z osmnáctého století, které lemují přístav u Baltského moře, i uličky vedoucí do centra města. Zejména okouzlující je pohled na přístavní zástavbu večer, kdy je překrásně osvětlená.