• Lifestyle  • Zelená kniha – Filmový fenomén roku 2019!

Zelená kniha – Filmový fenomén roku 2019!

Green Book neboli Zelená kniha právem dominuje kinům po celém světě. Tři ocenění Zlatého Glóbu a tři ocenění na udílení Oscarů tomu odpovídají. Neváhejte a zajděte do kina na tento unikátní film!

Společnost Aerofilm, uvedla tento film do české distribuce, 7. března. Snímek režíroval Peter Farelly, jež je autorem filmů Blbý a blbější, Já, mé druhé já a Irena nebo Něco na té Mary je. Na samotném scénáři se společně s Brianem Curriem, Nickem Vallelongem podílel i sám režisér. Na Zlatých Glóbech jedna ze sošek patřila právě scénáři. Další dvě byly za nejlepší film (komedie/muzikál) a nejlepší vedlejší filmovou roli Mahershala Aliho.

Filmový trailer ke snímku Zelená kniha:

„Oblíbenec nejen českého publika Viggo Mortensen v životní formě! Na první pohled k nepoznání, kvůli své roli se musel trochu ‚zvětšit‘. Herecký koncert, který na plátně spustil, je naprosto odzbrojující. Vynikající dialogy, upřímný scénář, nádherný vizuální styl, málo viděná elegance a pocit, že i vy vidíte Ameriku 60. let zpoza oken tyrkysového Cadillacu. Mohl bych pokračovat, ale nemuseli byste věřit,“ říká Ivo Andrle z distribuční společnosti Aerofilms a dodává: „To, že film vyhrál již několik diváckých cen a boduje i u kritiků po celém světě, je fakt, který mu nikdo nevezme. Viděli jsme toho už mnoho, ale tohle rozhodně nevypadá jako kalkul. Další ceny tak právem možná čekají.“

Viggo Mortensen a Mahershala Ali

Zelená kniha získala mimo Oscarů a Zlatých glóbů i diváckou cenu na festivalu v Torontu. Tuto cenu v minulosti získal i film Americká krása, Milionář z chatrče nebo Králova řeč. Ve filmu se sešli herečtí velikáni. Viggo Mortensen, kterého můžete znát z Pána prstenů a Mahershal Ali, jež byl oceněn soškou Oscara za vedlejší roli.

Co se ve filmu odehrává?

Režisér Peter Farelly se inspiroval skutečným přátelstvím. Díky tomu se stal film jedním z nejdojemnějších a nejvtipnějších filmů roku. Tony „Pysk“ Vallelongy je bývalý newyorský vyhazovač, který má italské kořeny. Jako svého osobního řidiče si ho najme kultivovaný klavírista Dr. Don Shirley.  Společně se vydávají na dvouměsíční cestu po Jižní Americe. Don Shirley po celou dobu koncertuje se svým triem. Jejich odlišné povahy se snaží společně skloubit a navzájem se učí novým věcem. Don Shirley pomáhá Vallengovi psát milostné dopisy jeho ženě Dolores. Aby oba muži dokázali překonat veškeré nástrahy, kterých je více než dost, musí si k sobě najít cestu skrze předsudky a humorné přešlapy.

Linda Cardellini a Viggo Mortensen

Nám už nezbývá nic víc, než vám film doporučit!

1