• ppl talk  • ALEXIA ULIBARRI – nostalgie, dramatičnost i romantika

ALEXIA ULIBARRI – nostalgie, dramatičnost i romantika

Značka Alexia Uliibarri byla založena teprve nedávno v Mexico city. Pod značkou se skrývá mladá a nadaná návrhářka se stejným jménem. Hlavním mottem jejich kolekcí je, že móda je směsicí inspirace a porozumění ženské formy. Myšlenkou její tvorby je jemná síla ženy. 

ale_fotoAlexia vystudovala London College of Fashion. Po studiích se však vrátila do Mexika a v roce 2009 založila svou vlastní značku. Její první kolekce “Temná romantika” byla představena právě v Mexiko City.

A v čem je její styl tak osobitý a neotřelý? Kombinuje minulé i současné styly, hraje si s materiály, experimentuje se střihy. Vše musí dokonala podtrhovat moderní vzhled dnešní ženy. Značka Alexia Ulibarri je moderní, kontrastní, nostalgická, dramatická a zcela jistě romantická.

Alexia klade důraz na osobnost. Cílem je pomocí speciálních detailů přivést výsledný model k životu tak, aby se v něm každýau_al_b_33 mohl cítit dobře. Inspiraci hledá zejména u žen samotných, v jejich příbězích a v životě obecně. Každá kolekce vychází z historie a současnosti, které se ojediněle protkávají právě v jejich modelech. Kontrast je vidět především v tom, jak se dnes oblékáme a způsobu, jakým jsme se oblékat před sto lety. V neposlední řadě se inspiruje také rozmanitostí kultury, na což má velký vliv jak mexické kořeny tak i její dlouhodobý pobyt v Evropě.

Nová značka si postupně získává oblibu i u známých osobností, jako je například Alessandra Ambrossio, Emma Roberts, Heide Lindgreen nebo Eugenia Silva. Mezi její oblíbené návrháře, u nichž se inspiruje, patří například Tata-Naka neboli značka gruzínských návrhářek – dvojčat Tamary a Natashy Surguladze. Obdivuje u nich zejména jedinečný způsob, jak rozvíjet svou vlastní značku v nasyceném módním průmyslu.

Současná kolekce pod názvem “Amelia’s locket” vypráví o příběhu ženy, která je fiktivní postavou – duchem, který je uvězněný v medailonku. “Amelia”se stala inspirací celé kolekce, pro kterou je charakteristická barevná paleta zaměřena au_al_f_17 au_al_f_01převážně na tóny zelené, lila a šedé. Symbolizují tak proces stárnutí objektu vystavených slunečnímu záření.

Zdroj: 1 2 3 4 5