• Fashion News  • ALTER ERA Jaro/Léto 2019

ALTER ERA Jaro/Léto 2019

Belgicko-česká oděvní značka, se vrátila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week s kolekcí na jaro a léto 2019, nesoucí název Furoshiki. Přehlídka se konala krátce po tom, co značka otevřela svou prodejnu v Antverpách a také spustila svůj eshop www.alter-era.com.

ALTER ERA je značka pro zvídavé ženy, které nosí s grácií své oblíbené barvy, rády objevují geometrické vzory a potisky, vyhledávají autenticitu a svůj šatník přizpůsobují svému životnímu stylu.

Sezóna SS2019 se nese ve znamení orientu. Především designérky pracovaly se zavazováním a zavinováním. Nejvíce je zaujal japonský tradiční způsob uvazování oděvů Furoshiki. Tyto zavinovací techniky se v kolekci odrážejí v siluetách, každý nový kus rovná se nový způsob uvazování kolem lidského těla. Mašle, zavinování, draping, s tím vším ALTER ERA vyvažuje ladnou linii oděvů.

Potisky v kolekci se lehce odlišují od předchozí tvorby značky. V předchozí práci dominovala geometrie, kdežto nová kolekce přináší, kresbu tuší, strukturu listů, ovoce a zeleniny. Tato romantická kompozice organických tvarů zpestřuje z velké části bílou kolekci, kde dále kontrastuji odstíny smaragdově zelené nebo IKB blue

ALTER ERA v sortimentu na sezónu jaro a léto 2019 nabízí produkty od slim-fit košilí přes prvotřídní žakárové svetry až po topy, kalhoty, šaty a svrchníky.

ALTER ERA                                  

Duo Zhanna Belskaya z České republiky a Alicia Declerck z Belgie jsou hnací silou značky. Obě autorky jsou v srdci průzkumnicemi, což se odráží v designu značky. Každá jejich kolekce vypráví příběh o světě ALTER a minulosti ERA. Jejich estetika je charakterizována výraznými střihy a autorskými potisky, které povyšují lidské tělo na trojrozměrný potištěný obraz.  Založit značku se rozhodly v roce 2015

 

Zdroje : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 , 9, 10, 11, 12, 13