• Lifestyle  • Asijský eklektismus v Taipei

Asijský eklektismus v Taipei

Eklektismus s akcenty industrialismu a prvky vintage jsou hlavními atributy tohoto nádherného apartmánu v thaiwanské Taipeii. Projektu se bravurně zhostilo designové studio GANNA DESIGN, jehož kreativcům se dokonale podařilo dodržet požadavky majitele a vytvořit zde jedinečnou designovou syntézu a interiér, který bude vystihovat jeho osobnost a zároveň bude splňovat současné nároky lifestylu asijských velkoměst, prodchnutého mnohými evropskými prvky.

Hlavní společenský prostor, jenž sestává z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, byl realizován v zemitých barvách a oživen akcenty modré. Vzdušná kuchyňská linka je pak kombinací jednoduchého regálu s otevřenými policemi v různých akcentech šedé, a bleděmodrého varného ostrůvku. Minimalistický styl kuchyně je rozbit bohatě soustruženými nohami barového stolku, který je přirozeným prodloužením ostrůvku. Zařízení obývací části tohoto prostoru pak tvoří „chlupaté“ subtilní houpací křesílko Bertoia, minimalisticky působící modulární gauč z dílny Roche Bobois, doplněné vintage pohovkou ve „skotské kostce.“ Kousek opodál se nachází jídelna s nádherným stolem z leštěného ořechového dřeva, doplněným luxusním křišťálovým svítidlem a ikonickými překližkovými židličkami Vitra.

Ložnice je pak oddělena pouze jednoduchou příčkou s vestavnými posuvnými dveřmi. Také zde se setkáme se stejným barevným rastrem, jako v hlavní společenské zóně. Černá kovová postel s viktoriánskými nočními stolky a houpacím křesílkem Bertoia zde spoluvytváří jedinečný designový kontrapunkt. Na ložnici pak přímo navazuje koupelna s luxusní vanou a historizujícími modrobílými dlaždicemi s provensálským motivem a luxusní solitérní vanou s designovým svítidlem v černé barvě. Z hlavní chodby je pak přístup do pokoje pro hosty s šedou postelí a vestavnou šatnou.

Poděkování a zdroj fotografií: Ganna Design